REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU IDENTIFICARE MICROORGANISME SI AST
SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR
Acord cadru de furnizare Reactivi si consumabile pentru hemoculturi, identificare microbiana si determinarea AST , conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: in a - 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP, Conform art. 160, alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificata prin OUG 107/2017.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-03-11. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-01-31.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-01-31 | Anunţ de participare |
| 2025-01-31 | Anunţ de participare |
| 2026-07-29 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Reactivi si consumabile pentru identificare microorganisme si ast
Număr de referință:
4208498/2025/ 3
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Reactivi şi produse de contrast 📦
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Bihor 🏙️
Durata: 48 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 95
Criteriul de calitate (denumire): Termen de furnizare
Criteriul de calitate (pondere): 5
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-03-11 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-03-11 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-03-11 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spital clinic judetean de urgenta bihor
Numărul național de înregistrare:
4208498
Adresa poștală: Strada: Republicii, nr. 37
Cod poștal: 410167
Orașul poștal: Oradea
Regiune: Bihor 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Bogdan-nicolae iurcov
E-mail: scjo.achizitii@yahoo.com 📧
Telefon: +40 749058149 📞
Fax: +40 259417169 📠
URL: https://www.spitaljudetean-oradea.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100190607 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 023-073543 (2025-01-31)
Procedura
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-03-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-03-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de ofertare
Data deschiderii: 2025-03-14 15:00:00.0000000 📅
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Valoare nouă
Text: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor - data
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Documentele achiziției au fost modificate la data de ✅
Modificarea datei în documentele privind achiziția: 2025-03-03 📅
Valoare nouă
Text: Oferta trebuie sa fie valabila pana la data de
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
La fel ca: Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Valoare nouă
Data deschiderii
Alte informații suplimentare
Incarcare raspuns consolidat.
Principalul motiv al modificării: Informații actualizate
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: a6205526-bf98-428a-97ba-65b148e9d308-01
Sursa: OJS 2025/S 044-142347 (2025-01-31)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 977 615 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 350 225 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 2 977 610 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 860 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 860 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
24608
Data încheierii contractului: 2026-07-29 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 860 💰
Cea mai mică ofertă: 860 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 2 977 610 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 2 977 615 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 860 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1144663/CIF: RO 6300279
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Mediclim s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
RO 6300279
Adresa poștală: Strada Basarab Matei, Nr. 47, Sector: 3
Cod poștal: 030671
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: elicitatie@mediclim.ro 📧
Telefon: +40 213225998 📞
Fax: +40 213200660 📠
URL: https://www.mediclim.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 39 764 RON 💰
31 818 RON 💰
30 580 RON 💰
54 070 RON 💰
42 164 RON 💰
2 977 610 RON 💰
61 487 RON 💰
33 099 RON 💰
56 383 RON 💰
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spital clinic judetean de urgenta bihor
Numărul național de înregistrare:
4208498_3
Adresa poștală: Strada: Republicii, nr. 37
Cod poștal: 410167
Orașul poștal: Oradea
Regiune: Bihor 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Bogdan-nicolae iurcov
E-mail: scjo.achizitii@yahoo.com 📧
Telefon: +40 749058149 📞
Fax: +40 259417169 📠
URL: https://www.spitaljudetean-oradea.ro 🌏
Sursa: OJS 2026/S 145-527461 (2026-07-29)
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Produse farmaceutice (>20)
- Diverse medicamente (>20)