Acord cadru de furnizare Reactivi de laborator
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures
Acord cadru de furnizare Reactivi de laborator AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Termen limităDeadline 2026-09-14
Cine? Ce? Unde?- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Centru › Mureş
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-13 | Anunţ de participare |
Anunţ de participare (2026-08-13)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord cadru de furnizare Reactivi de laborator
Număr de referință:
Scurtă descriere:
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Reactivi de laborator 📦
Valoarea estimată fără TVA: 7 446 766 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 2
1️⃣
Identificator intern:
Titlu: Reactivi laborator imunohistochimie
Valoarea estimată fără TVA: 6 065 506 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: Str. Gheorghe Marinescu, nr 50
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Mureş 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
2️⃣
Identificator intern:
Titlu: Reactivi pentru real-time PCR
Valoarea estimată fără TVA: 1 381 260 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 5
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-14 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Cifra de afaceri medie anuală
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
Descrierea motivelor de excludere:
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: Strada: Marinescu Gheorghe, nr. 50
Cod poștal: 540136
Orașul poștal: Targu Mures
Regiune: Mureş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ana Maria Chetan
E-mail: achizitii.anamaria@spitalmures.ro 📧
Telefon: +40 265212111 📞
Fax: +40 0265213967 📠
URL: https://www.spitalmures.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100210977 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu Mures - Compartimentul Contencios
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: ghe marinescu 50
Cod poștal: 540136
Orașul poștal: Targu Mures
Regiune: Mureş 🏙️
E-mail: juridic.achizitii@spitalmures.ro 📧
Telefon: 0265213967 📞
Fax: +40 265213967 📠
URL: https://www.spitalmures.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 157-566252 (2026-08-13)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord cadru de furnizare Reactivi de laborator
Număr de referință:
4323209/2026/21665/12.08.2026
Scurtă descriere:
Acord cadru de furnizare Reactivi de laborator
AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Arată mai mult
Produse/servicii: Reactivi de laborator 📦
Valoarea estimată fără TVA: 7 446 766 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 2
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Reactivi laborator imunohistochimie
Valoarea estimată fără TVA: 6 065 506 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot pProdus UM Cant. min. estimata a unui CS Cant. max. estimata a unui CS Cant. min. AC 36 luni Cant. max. AC 36 luni
1 Reactivi laborator imunohistochimie
1.1 Actin fl 1 2 2 6
1.2 Alfa-1-Antitripsina fl 1 2 2 6
1.3 ALK (Kinaza limfomului anaplazic) fl 1 2 2 6
1.4 Anti-ALK-1 (ALK-01) fl 1 2 2 6
1.5 Alpha-1-Fetoprotein fl 1 2 2 6
1.6 AMACR (Anti-p504s) fl 1 2 2 3
1.7 Androgen receptor fl 1 2 2 3
1.8 Arginase-1 (SP156) fl 1 2 2 3
1.9 Basal Cell Cocktail (34BE12+p63) fl 1 2 2 3
1.10 BCL2 fl 1 2 2 24
1.11 BCL6 fl 1 2 2 24
1.12 Beta-catenina fl 1 2 2 3
1.13 C3d (polyclonal) fl 1 2 2 6
1.14 C4d (SP91) fl 1 2 2 6
1.15 CA125 fl 1 2 2 3
1.16 CA 19-9 fl 1 2 2 3
1.17 Caldesmon fl 1 2 2 6
1.18 Calretinin fl 1 2 2 3
1.19 CD1a fl 1 2 2 3
1.20 CD2 fl 1 2 2 3
1.21 CD3 fl 1 2 2 15
1.22 CD4 fl 1 2 2 8
1.23 CD5 fl 1 2 2 6
1.24 CD8 fl 1 2 2 8
1.25 CD10 fl 1 2 2 6
1.26 CD15 fl 1 2 2 6
1.27 CD20 fl 1 2 2 6
1.28 CD23 fl 1 2 2 3
1.29 CD30 fl 1 2 2 6
1.30 CD31 fl 1 2 2 4
1.31 CD34 fl 1 2 2 3
1.32 CD38 fl 1 2 2 3
1.33 CD45 LCA fl 1 2 2 6
1.34 CD56 fl 1 2 2 3
1.35 CD68 fl 1 2 2 6
1.36 CD79a fl 1 2 2 6
1.37 CD99/MIC2 fl 1 2 2 3
1.38 CD117 (c-KIT) fl 1 2 2 3
1.39 CD138 fl 1 2 2 3
1.40 CDX2 fl 1 2 2 6
1.41 CEA (Antigen carcinoembrionar) fl 1 2 2 6
1.42 Ciclina D1 fl 1 2 2 6
1.43 Citokeratina-pan fl 1 2 2 15
1.44 Citokeratina HMW fl 1 2 2 3
1.45 Citokeratina 5/6 fl 1 2 2 6
1.46 Citokeratina 7 fl 1 2 2 9
1.47 Citokeratina 8/18 fl 1 2 2 3
1.48 Citokeratina 19 fl 1 2 2 6
1.49 Citokeratina 20 fl 1 2 2 12
1.50 CLDN18 fl 1 2 2 9
1.51 Cromogranina A fl 1 2 2 9
1.52 Desmină fl 1 2 2 6
1.53 DOG-1 fl 1 2 2 3
1.54 EBV (Epstein-Barr Virus) fl 1 2 2 3
1.55 E-Caderină fl 1 2 2 9
1.56 EMA (Antigen al membranei epiteliale) fl 1 2 2 6
1.57 EP-CAM (Ber-EP4) fl 1 2 2 3
1.58 Estrogen Receptor fl 1 2 2 15
1.59 FOLR1 fl 1 2 2 9
1.60 Gastrin fl 1 2 2 3
1.61 GATA3 fl 1 2 2 3
1.62 GFAP fl 1 2 2 3
1.63 GLUT-1 fl 1 2 2 3
1.64 Granzyme B fl 1 2 2 6
1.65 HCG (Gonadotropina corionica umana) fl 1 2 2 3
1.66 Helicobacter Pylori fl 1 2 2 6
1.67 Hepatocyte Specific Antigen fl 1 2 2 3
1.68 HER-2 anticorp pentru imunohistochimie fl 1 2 2 21
1.69 HER-2 slide-uri pentru validarea tehnicii de hibridizare in situ set 1 2 2 9
1.70 HER-2 kit de lucru pentru hibridizare in situ (ISH) kit 1 2 2 15
1.71 HHV-8 (13B10) fl 1 2 2 3
1.72 HMB45/Melanosome fl 1 2 2 6
1.73 Inhibin, alfa fl 1 2 2 3
1.74 IGM fl 1 2 2 3
1.75 Kappa fl 1 2 2 9
1.76 Ki-67 fl 1 2 2 30
1.77 Lambda fl 1 2 2 9
1.78 Mamaglobina fl 1 2 2 3
1.79 Melan-A fl 1 2 2 3
1.80 MLH1 fl 1 2 2 36
1.81 MSH2 fl 1 2 2 36
1.82 MSH6 fl 1 2 2 36
1.83 MPO (Mieloperoxidaza) fl 1 2 2 6
1.84 MUC2 fl 1 2 2 6
1.85 MUC5AC fl 1 2 2 6
1.86 MUC6 fl 1 2 2 6
1.87 MUM1 fl 1 2 2 3
1.88 Napsin A fl 1 2 2 3
1.89 Neurofilament fl 1 2 2 3
1.90 NKX3.1 (EP356) fl 1 2 2 3
1.91 NSE (Enolaza neuron specifica) fl 1 2 2 6
1.92 Olig 2 fl 1 2 2 3
1.93 P120 catenin fl 1 2 2 3
1.94 Pax5/BSAP fl 1 2 2 6
1.95 Pax8 fl 1 2 2 3
1.96 P16 (CINtec P16 sau echivalent) fl 1 2 2 12
1.97 P40 fl 1 2 2 9
1.98 P53 (Bp53-11) fl 1 2 2 12
1.99 P53 (DO-7) fl 1 2 2 12
1.100 P57 fl 1 2 2 3
1.101 P63 fl 1 2 2 9
1.102 PD-1 fl 1 2 2 6
1.103 PD-L1/SP142 fl 1 2 2 12
1.104 PD-L1/SP263 fl 1 2 2 12
1.105 PLAP (Fosfataza alcalina placentara) fl 1 2 2 6
1.106 PMS2 fl 1 2 2 36
1.107 PRAME fl 1 2 2 6
1.108 Progesteron Receptor fl 1 2 2 12
1.109 PSA (Antigen specific de prostate) fl 1 2 2 3
1.110 S100 fl 1 2 2 6
1.111 S100A1 fl 1 2 2 6
1.112 SALL4 fl 1 2 2 3
1.113 SATB2 fl 1 2 2 3
1.114 Sinaptofizină fl 1 2 2 9
1.115 SMA (Antigen anti-actina muschi neted) fl 1 2 2 9
1.116 SOX-10 fl 1 2 2 3
1.117 SOX-11 fl 1 2 2 3
1.118 TdT fl 1 2 2 6
1.119 Tiroglobulina fl 1 2 2 3
1.120 Topoisomerase II fl 1 2 2 3
1.121 anti-Tyrosinase (T311) Mouse Mon fl 1 2 2 3
1.122 TRK/pan-TRK fl 1 2 2 12
1.123 TTF-1 fl 1 2 2 9
1.124 Vimentina fl 1 2 2 6
1.125 WT1 (Tumora Wilms) fl 1 2 2 3
1.126 Control negativ Ig fl 1 2 2 18
1.127 Kit de detectie pentru imunohistochimie kit 1 5 2 220
1.128 Kit de vizualizare/developare reactii imunohistochimice pe baza de DAB kit 1 5 2 220
1.129 Kit de vizualizare/developare reactii imunohistochimice pe baza de Cromogen rosu kit 1 5 2 60
1.130 Solutie de deparafinare fl 1 20 2 150
1.131 Ulei cu densitate scazuta fl 1 20 2 180
1.132 Soluție tampon TRIS fl 1 5 2 270
1.133 Solutie tampon Tris pentru demascare antigen, PH-bazic fl 1 5 2 270
1.134 Solutie tampon citrat pentru demascare antigen ph-acid fl 1 2 2 15
1.135 Proteaze pentru imunohistochimie – proteaza 1 kit 1 5 2 45
1.136 Proteaze pentru imunohistochimie – proteaza 2 kit 1 2 2 9
1.137 Proteaze pentru imunohistochimie – proteaza 3 kit 1 2 2 9
1.138 Hematoxilina kit 1 20 2 360
1.139 Solutie de carbonat de litiu kit 1 20 2 360
1.140 Kit amplificare semnal kit 1 20 2 480
1.141 Trusa de amplificare semnal pentru imunohistochimie sau echivalent kit 1 5 2 240
1.142 Soluție tampon pentru spălare fl 1 2 2 24
1.143 Soluție diluție anticorpi primari fl 1 2 2 18
1.144 Card option auxiliar pentru Trusa de dozator sau echivalent buc 1 2 2 6
1.145 Trusă de dozator sau echivalent buc 1 2 2 6
1.146 Card Prep Kit buc 1 2 2 12
1.147 Solutie de decontaminare pentru platforma automata buc 1 2 2 12
1.148 Solutie tampon pentru hibridizare in situ kit 1 5 2 45
1.149 Proteaze pentru hibridizare in situ – proteaza 1 kit 1 2 2 12
1.150 Proteaze pentru hibridizare in situ – proteaza 2 kit 1 5 2 60
1.151 Proteaze pentru hibridizare in situ – proteaza 3 kit 1 2 2 12
1.152 Kit de detectie pentru hibridizare in situ (ISH), rosu kit 1 2 2 24
1.153 Kit de detectie pentru hibridizare in situ (ISH), argintiu kit 1 2 2 24
1.154 Solutie tampon pentru hibridizare in situ (ISH) kit 1 5 2 60
1.155 Rasina pentru aparatul de deionizare kit 1 2 2 9
1.156 Etichete cu coduri de bare kit 1 2 2 30
1.157 Film pentru imprimanta coduri de bare kit 1 2 2 9
1.158 Lame silanizate pentru imunohistochimie si hibridizare in situ kit 1 5 2 72
1.159 INSM1 fl 1 2 2 3
1.160 Glypican-3 (1G12) fl 1 2 2 3
1.161 Glypican-3 (GC33) fl 1 2 2 3
Arată mai mult
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Mureş 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Reactivi pentru real-time PCR
Valoarea estimată fără TVA: 1 381 260 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot Produs UM Cant. min. estimata a unui CS Cant. max. estimata a unui CS Cant. min. AC 36 luni Cant. max. AC 36 luni
2 Reactivi pentru real-time PCR
2.1 Kit real-time PCR pentru gena EGFR pentru 24 de cazuri set 1 3 2 18
2.2 Kit real-time PCR pentru gena KRAS pentru 24 de cazuri set 1 3 2 36
2.3 Kit real-time PCR pentru gena BRAF pentru 24 de cazuri set 1 3 2 36
2.4 Kit real-time PCR pentru gena IDH1/2 pentru 20 de cazuri set 1 3 2 12
2.5 Solutie de deparafinare (16mL) set 1 3 2 36
2.6 Kit izolare ADN din bloc de parafina (50 de izolari) set 1 3 2 45
2.7 Stripuri si capace pentru aparatul real-time PCR (250) set 1 3 2 36
2.8 Kit izolare ARN din bloc de parafina (50 de izolari) set 1 3 2 12
2.9 Kit izolare ADN din sange (50 de izolari) set 1 3 2 36
2.10 Kit izolare ARN din sange (50 de izolari) set 1 3 2 12
Arată mai mult
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 5
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-14 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Certificat Constatator emis de Oficiul Registrului Comertului. Informatiile din certificatul ORC trebuie sa fie reale/actuale la data prezentarii acestora. Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertantilor straini, documente echivalente emise în tara de rezidenta, urmând ca documentele justificative sa fie prezentate doar la solicitarea autoritatii contractante doar de catre ofertantii clasati pe primele 5 locuri în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluarii ofertelor.
Arată mai mult
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Se solicită depunerea fisei informatii generale privind cifra medie de afaceri globala care vizeaza activitatea din cel mult ultimii 3 ani.
Criteriu de selecție: Referințe despre livrări specificate
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Se va prezenta o declaratie/certificate/documente, privind lista principalelor contracte similare in maxim ultimii 3 ani.
Criteriu de selecție: Certificate emise de organisme independente despre standarde de asigurare a calității
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Certificat emis de organisme independente cu privire la standardele de asigurare a calitatii ISO9001.
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Operatorul economic a încălcat legislația privind…
… protecția mediului.
… securitatea socială.
… dreptul muncii.
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures
Numărul național de înregistrare:
4323209
Adresa poștală: Strada: Marinescu Gheorghe, nr. 50
Cod poștal: 540136
Orașul poștal: Targu Mures
Regiune: Mureş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ana Maria Chetan
E-mail: achizitii.anamaria@spitalmures.ro 📧
Telefon: +40 265212111 📞
Fax: +40 0265213967 📠
URL: https://www.spitalmures.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100210977 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Raspunsurile la DUAE ale operatorilor economici care participa la procedura vor fi completate in SEAP in mod direct, dupa autentificare, de catre fiecare participant.
Detalii cu privire la intocmirea DUAE veți regasi, dupa autentificarea in sistem, in sectiunea „Informații DUAE” – Ghid de completare DUAE.
”Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/ metoda specifica de fabricatie/ prestare/ executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Operatorii economici vor avea in continuare posibilitatea de a semna electronic DUAE, prin exportarea/ importarea documentului creat cu extensia .xml sau prin tiparirea acestuia, direct din aplicatie.
Toate documentele vor purta in mod obligatoriu semnatura electronica extinsa.
Arată mai mult
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu Mures - Compartimentul Contencios
Numărul național de înregistrare:
4323209_3
Adresa poștală: ghe marinescu 50
Cod poștal: 540136
Orașul poștal: Targu Mures
Regiune: Mureş 🏙️
E-mail: juridic.achizitii@spitalmures.ro 📧
Telefon: 0265213967 📞
Fax: +40 265213967 📠
URL: https://www.spitalmures.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
10 zile, incepand cu ziua urmatoare luarii la cunoștința despre actul autoritații contractante considerat nelegal
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 157-566252 (2026-08-13)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Produse farmaceutice (>20)
- Diverse medicamente (>20)