ACORD CADRU FURNIZARE DIVERSE MEDICAMENTE

Spital Municipal Ramnicu Sarat

Autoritatea contractanta va achizitiona diverse medicamente necesare desfasurarii activitatii in vederea acordarii de asistenta medicala de specialitate pacientilor internati in sectiile sau compartimentele spitalului. In functie de afectiunile pe care le trateaza, medicamentele achizitionate se impart in mai multe categorii: 1. Medicamente pentru tractul digestiv si metabolism; 2. Medicamente pentru sange, pentru organele hematopoietice si pentru sistemul cardiovascular; 3. Medicamente utilizate in dermatologie si pentru sistemul musculo – scheletic; 4. Medicamente pentru sistemul genito – urinar si hormoni; 5. Antiinfectioase generale pentru uz sistemic, vaccinuri, antineoplazice si imunomodulatoare; 6. Medicamente pentru sistemul imunomodular; 7. Medicamente pentru sistemul respirator; 8. Diverse medicamente. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Termen limită

Deadline 2026-10-02

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-08-28 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-08-28)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord cadru furnizare diverse medicamente
Număr de referință: 4697353/48/2026
Scurtă descriere:
Autoritatea contractanta va achizitiona diverse medicamente necesare desfasurarii activitatii in vederea acordarii de asistenta medicala de specialitate pacientilor internati in sectiile sau compartimentele spitalului. In functie de afectiunile pe care le trateaza, medicamentele achizitionate se impart in mai multe categorii: 1. Medicamente pentru tractul digestiv si metabolism; 2. Medicamente pentru sange, pentru organele hematopoietice si pentru sistemul cardiovascular; 3. Medicamente utilizate in dermatologie si pentru sistemul musculo – scheletic; 4. Medicamente pentru sistemul genito – urinar si hormoni; 5. Antiinfectioase generale pentru uz sistemic, vaccinuri, antineoplazice si imunomodulatoare; 6. Medicamente pentru sistemul imunomodular; 7. Medicamente pentru sistemul respirator; 8. Diverse medicamente. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor 18 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Diverse medicamente 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1673916.2 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 43
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 43

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Trimebutinum 24 mg/5ml granule pt suspensie orala 125 ml
Valoarea estimată fără TVA: 36 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 720 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 2000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 40 FL
Locul principal sau locul de desfășurare: SPITALUL MUNICIPAL RM SARAT
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Buzău 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Famotidinum 20 mg , pulb. + solvent pt. sol . injectabila
Valoarea estimată fără TVA: 339 750 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 4530 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 300 - 45000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 300 - 600 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: Trimebutinum 24 mg/5ml granule pt suspensie orala 250 ml
Valoarea estimată fără TVA: 43 760 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1312.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 2000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 60 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: Acenocumarolum 4 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 352 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 26.4 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 60 - 800 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 60 - 60 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

5️⃣
Identificator intern: 5
Titlu: Nitroglycerinum 1 mg/ ml sol perf 10 ml
Valoarea estimată fără TVA: 38 850 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2331 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 5000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 300 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005

6️⃣
Identificator intern: 6
Titlu: Nitroglycerinum 0.5 mg comprimate sublinguale
Valoarea estimată fără TVA: 19 200 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1024 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 400 - 15000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 400 - 800 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006

7️⃣
Identificator intern: 7
Titlu: Tolperisonum 150 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 15 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 750 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 30000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 1500 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007

8️⃣
Identificator intern: 8
Titlu: Ergometrinum 0,2 mg /ml sol inj 1 ml
Valoarea estimată fără TVA: 14 145 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 943 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 1500 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 100 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0008

9️⃣
Identificator intern: 9
Titlu: Gentamicinum sol inj 40mg/ml sol inj 1 ml
Valoarea estimată fără TVA: 38 700 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2580 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 1000 - 30000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 1000 - 2000 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Identificator intern: 10
Titlu: Magnesii sulfas 200 mg/ml sol inj/perf 10 ml
Valoarea estimată fără TVA: 6 180 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 329.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 50 - 1500 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 50 - 80 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Identificator intern: 11
Titlu: Salbutamolum 5 mg/ml sol pt inhalat 10 ml
Valoarea estimată fără TVA: 4 260 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 142 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 600 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 20 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Identificator intern: 12
Titlu: Ofloxacinum 3 mg/g unguent oftalmic
Valoarea estimată fără TVA: 397.5 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 66.25 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 3 - 30 TUB CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 3 - 5 TUB
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Identificator intern: 13
Titlu: Indometacinum 1 mg/ml solutie oftalmica picaturi 5 ml
Valoarea estimată fără TVA: 7 280 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 455 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 400 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 25 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Identificator intern: 14
Titlu: Tobramycinum + dexamethazonum 3 mg/1 mg/g unguent oftalmic
Valoarea estimată fără TVA: 426 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 34.08 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 2 - 50 TUB CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 2 - 4 TUB
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Identificator intern: 15
Titlu: Glucosum 10 % sol perf 250 ml (compatibil cu orice tip de perfuzor)
Valoarea estimată fără TVA: 5 850 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1170 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 250 - 1500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 250 - 300 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Identificator intern: 16
Titlu: Acetazolamidum 250 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 5 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 500 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 150 - 4000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 150 - 400 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Identificator intern: 17
Titlu: Flumazenilum 0.1 mg/ml sol inj 5 ml
Valoarea estimată fără TVA: 533.1 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 88.85 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 30 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 5 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0017

1️⃣8️⃣
Identificator intern: 18
Titlu: Brinzolamidum 10 mg/ml picaturi oftalmice susp
Valoarea estimată fără TVA: 6 573 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 438.2 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 300 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 20 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0018

1️⃣9️⃣
Identificator intern: 19
Titlu: Loratadinum 1 mg/ml sirop
Valoarea estimată fără TVA: 21 475 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1073.75 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 15 - 500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 15 - 25 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0019

2️⃣0️⃣
Identificator intern: 20
Titlu: Tobramycinum 3 mg/g unguent oftalmic
Valoarea estimată fără TVA: 162 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 16.2 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 2 - 20 TUB CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 2 - 2 TUB
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0020

2️⃣1️⃣
Identificator intern: 21
Titlu: Fentanylum 75 µg/h plasture transdermic
Valoarea estimată fără TVA: 6 430 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 257.2 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 250 plast CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 10 plast
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0021

2️⃣2️⃣
Identificator intern: 22
Titlu: Nitrofurantoinum 100 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 7 050 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 112.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 5000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 80 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0022

2️⃣3️⃣
Identificator intern: 23
Titlu: Combinatii Tussavit 200 ml sirop de tuse
Valoarea estimată fără TVA: 86 328 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1918.4 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 40 - 3600 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 40 - 80 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0023

2️⃣4️⃣
Identificator intern: 24
Titlu: Ibuprofenum 200 mg comprimate/capsule
Valoarea estimată fără TVA: 23 940 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1197 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 18000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 900 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0024

2️⃣5️⃣
Identificator intern: 25
Titlu: Racecadotrilum 10 mg pulbere orala
Valoarea estimată fără TVA: 19 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 980 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 160 - 8000 PLIC CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 160 - 400 PLIC
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0025

2️⃣6️⃣
Identificator intern: 26
Titlu: BSS solutie sterila pentru irigare este o solutie izotonica utilizata pentru irigarea tesuturilor oculare: - clorura sodiu 0,64% - clorura de potasiu 0,075%, - clorura de calciu dihidrat 0,048% - clorura de magneziu hexahidrat 0,03% - acetat de sodiu trihidrat 0,39% - citrat de sodiu dihidrat 0,17%
Valoarea estimată fără TVA: 35 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 3000 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 30 - 700 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 30 - 60 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0026

2️⃣7️⃣
Identificator intern: 27
Titlu: Netilmicinum + dexamethasonum 3 mg/1 mg/ml picaturi oftalmice solutie
Valoarea estimată fără TVA: 9 150 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 915 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 250 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 25 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0027

2️⃣8️⃣
Identificator intern: 28
Titlu: Phenylephrinum 100 mg/ml picaturi oftalmice solutie
Valoarea estimată fără TVA: 2 634 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 263.4 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 150 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 15 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0028

2️⃣9️⃣
Identificator intern: 29
Titlu: Trazodonum AC 150 mg compr. cu elib. prel.
Valoarea estimată fără TVA: 27 500 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2200 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 400 - 25000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 400 - 2000 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0029

3️⃣0️⃣
Identificator intern: 30
Titlu: Haloperidolum 5 mg/ml sol. inj. 1 ml
Valoarea estimată fără TVA: 197 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 9.85 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 5 - 100 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 5 - 5 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0030

3️⃣1️⃣
Identificator intern: 31
Titlu: Clorura de benzalconiu + clorhexidina digluconat 5 mg/2 mg/ ml solutie cutanata 300 ml
Valoarea estimată fără TVA: 4 689 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 234.45 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 2 - 100 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 2 - 5 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0031

3️⃣2️⃣
Identificator intern: 32
Titlu: Ciprofloxacinum 500 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 15 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 360 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 200 - 13000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 200 - 300 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0032

3️⃣3️⃣
Identificator intern: 33
Titlu: Naftifinum 10 mg/ml solutie cutanata 10 ml
Valoarea estimată fără TVA: 12 510 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 625.5 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 3 - 300 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 3 - 15 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0033

3️⃣4️⃣
Identificator intern: 34
Titlu: Clobetasolum 0.5 mg/g crema
Valoarea estimată fără TVA: 854 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 34.16 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 2 - 100 BUC CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 2 - 4 BUC
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0034

3️⃣5️⃣
Identificator intern: 35
Titlu: Azithromycinum 250 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 6 450 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 129 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 12 - 3000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 12 - 60 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0035

3️⃣6️⃣
Identificator intern: 36
Titlu: Metronidazolum 250 mg comprimate
Valoarea estimată fără TVA: 25 740 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 1287 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 900 - 18000 CPR CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 900 - 900 CPR
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0036

3️⃣7️⃣
Identificator intern: 37
Titlu: Calcii gluconas 94 mg/ml solutie injectabila 10 ml
Valoarea estimată fără TVA: 50 940 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 5094 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 600 - 18000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 600 - 1800 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0037

3️⃣8️⃣
Identificator intern: 38
Titlu: Calcii gluconas 95 mg/ml solutie injectabila 10 ml
Valoarea estimată fără TVA: 27 900 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 930 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 100 - 6000 FI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 100 - 200 FI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0038

3️⃣9️⃣
Identificator intern: 39
Titlu: Povidonum iodinatum 7.7 mg/ml sol. cutanata/bucofaringiana 500 ml
Valoarea estimată fără TVA: 182 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 2739 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 20 - 4000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 20 - 60 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0039

4️⃣0️⃣
Identificator intern: 40
Titlu: Hydrocortisonum 100 mg pulb. + solv. pt. sol. inj./perf.
Valoarea estimată fără TVA: 484 200 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 32280 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 800 - 60000 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 800 - 4000 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0040

4️⃣1️⃣
Identificator intern: 41
Titlu: Filgrastimum (G-CSF) 48 MU/0.5 ml sol. inj. sau perf. in seringa preumpluta 0.5 ml
Valoarea estimată fără TVA: 23 662 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 591.55 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 1 - 200 SRG CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 1 - 5 SRG
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0041

4️⃣2️⃣
Identificator intern: 42
Titlu: Intralipid 20% (200 g/L) emulsie perfuzabila 500 ml
Valoarea estimată fără TVA: 15153.6 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 369.6 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 12 - 492 PUNGI CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 12 - 12 PUNGI
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0042

4️⃣3️⃣
Identificator intern: 43
Titlu: Apa pentru preparate injectabile solvent pt. prep. parenterale 500 ml
Valoarea estimată fără TVA: 1 895 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
CONFORM CARACTERISTICILOR DIN CAIETUL DE SARCINI - CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT ESTIMAT = 75.8 LEI CANTITATE ACORD CADRU: 10 - 500 FL CANTITATE CONTRACT SUBSECVENT: 10 - 20 FL
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0043

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-02 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-02 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 9 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-10-02 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla in niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile din documentatia de atribuire. Se va completa DUAE în conformitate cu art. 193 alin. 1 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante doar ofertantului clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării .Operatorii economici ce depun oferta , ofertantul asociat, tertul sustinator, subcontractantul trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta ; vor prezenta la solicitarea autoritatii contractante certificat de inregistrare fiscala si certificat constatator emis de ONRC sau operatorii economici nerezidenti un document echivalent eliberat de autoritatile competente din tara de rezidenta.
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Certificate emise de organisme independente despre standarde de asigurare a calității
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorul economic va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE. Documentele care sustin cele declarate in DUAE vor fi prezentate de ofertantul clasat pe primul loc. Operatorii economici participanti la procedura trebuie sa faca dovada implementarii unui sistem de management al calitatii ISO 9001 sau echivalent, valabil pentru activitatea ce face obiectul contractului. In cazul unei asocieri, se va face dovada implementarii sistemului de management al calitatii pentru toti membrii, conformitatea acestora fiind stabila in raport cu activitatile contractului asumate in cadrul asocierii. Se vor prezenta certificate din seria ISO 9001 sau certificate echivalente. Certificatele prezentate trebuie sa fie valabile la data prezentarii acestora. Ofertantul castigator va prezenta documentele la solicitarea autoritatii contractante in termen de 5 zile lucratoare
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
protecția mediului.
securitatea socială.
dreptul muncii.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spital municipal ramnicu sarat
Numărul național de înregistrare: 4697653
Adresa poștală: Strada: Nicolae Balcescu, nr. 2
Cod poștal: 125300
Orașul poștal: Ramnicu Sarat
Regiune: Buzău 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Denisa vasile
E-mail: office@spitalrms.ro 📧
Telefon: +40 238562780 📞
Fax: +40 0238562780 📠
URL: https://www.spitalrms.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211483 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: Conform Legii 101/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 167-598365 (2026-08-28)