ACORD CADRU TESTE COMPATIBILE SAU ECHIVALENT CU APARAT BIOCHIMIE RAPIDA SEAMATY-20 KIT COMPLET ANALIZE ELECTROLOTI SI GAZE IN SANGE 35 PARAMETRI CARD EDAN /epoc TESTROPONINA/PROCALCITONINA/D-DIMER COMPATIBILE CU ANALIZOR FIA 800
Spitalul Judetean de Urgenta Deva
ACORD CADRU TESTE COMPATIBILE SAU ECHIVALENT CU APARAT BIOCHIMIE RAPIDA SEAMATY-20 KIT COMPLET ANALIZE ELECTROLOTI SI GAZE IN SANGE 35 PARAMETRI CARD EDAN /epoc TESTROPONINA/PROCALCITONINA/D-DIMER COMPATIBILE CU ANALIZOR FIA 800 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 ZILE Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-06-22. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-05-26.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Vest › Hunedoara
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-05-26 | Anunţ de participare |
| 2026-08-04 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: ACORD CADRU TESTE COMPATIBILE SAU ECHIVALENT CU APARAT BIOCHIMIE RAPIDA SEAMATY-20 KIT COMPLET ANALIZE ELECTROLOTI SI GAZE IN SANGE 35 PARAMETRI CARD EDAN /epoc TESTROPONINA/PROCALCITONINA/D-DIMER COMPATIBILE CU ANALIZOR FIA 800
Număr de referință:
15609/20.05.2026
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Reactivi pentru determinarea grupelor sanguine 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2 082 312 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 6
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 6
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: TESTE COMPATIBILE SAU ECHIVALENT CU APARAT BIOCHIMIE RAPIDA SEAMATY-20
Valoarea estimată fără TVA: 685 440 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Hunedoara 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: REACTIVI COMPATIBILI SAU ECHIVALENTI CU Panel Multimarker/EPOC/EDAN
Valoarea estimată fără TVA: 573 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: TESTE COMPATIBILE SAU ECHIVALENT CU APARAT BIOCHIMIE SEAMATY PANEL REACTIVI BIOCHIMIE ANALIZOR SEAMATY SMT-120
Valoarea estimată fără TVA: 20 952 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: TESTE COMPATIBILE SAU ECHIVALENT CU APARAT RP500
Valoarea estimată fără TVA: 396 720 RON 💰
Descrierea achiziției publice: in caietul de sarcini
Locul principal sau locul de desfășurare: magazie SPJUDEVA
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: -KITURI COMPATIBILE SAU ECHIVALENTE CU Kit determinare cantitativă hemoragii oculte fecale /control/ echipamentul QuikRead Go
Valoarea estimată fără TVA: 240 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice: CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Locul principal sau locul de desfășurare: SPJUDEVA
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: -PACHET REACTIVI COMPATIBIL SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL FIA 8000
Valoarea estimată fără TVA: 165 600 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-06-22 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-06-22 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 3
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-06-22 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru profesional relevant
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 6
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul judetean de urgenta deva
Numărul național de înregistrare:
4374385
Adresa poștală: Strada: 22 Decembrie, nr. 58
Cod poștal: 330084
Orașul poștal: Deva
Regiune: Hunedoara 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Liliana Negrea
E-mail: spjdeva10achiz@yahoo.com 📧
Telefon: +40 745622465 📞
Fax: +40 0254212516 📠
URL: https://www.spitaldeva.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100208279 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 101-364071 (2026-05-26)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 082 312 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 2 061 360 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 2 058 960 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 237 600 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 237 600 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 685 440 RON 💰
573 600 RON 💰
20 952 RON 💰
396 720 RON 💰
240 000 RON 💰
165 600 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Numărul contractului:
1807
Data încheierii contractului: 2026-07-27 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 237 600 💰
Cea mai mică ofertă: 237 600 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 237 600 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 240 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 237 600 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172420/LOT-0005/CIF: 33391932
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
Numele și adresa contractantului
Nume: Jensen Pharma
Numărul național de înregistrare:
33391932
Adresa poștală: Strada Cornelia, Nr. 4, Sector: 4
Cod poștal: 040181
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@jensenmed.ro 📧
Telefon: +40 727199405 📞
Fax: +40 318052160 📠
URL: https://www.jensenmed.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 165 600 💰
Cea mai mică ofertă: 165 600 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 165 600 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 165 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 165 600 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172420/LOT-0006/CIF: 39484429
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
Numele și adresa contractantului
Nume: Global poct solutions
Numărul național de înregistrare:
39484429
Adresa poștală: Strada Vigoniei, Nr. 2, Sector: 5
Cod poștal: 050368
E-mail: globalpoct@gmail.com 📧
Telefon: +40725560402 📞
Fax: +40374092369 📠
URL: https://www.globalpoct.ro 🌏
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 573 600 💰
Cea mai mică ofertă: 573 600 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 573 600 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 573 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 573 600 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172420/LOT-0002/CIF: RO 13362380
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Numele și adresa contractantului
Nume: Sanprodmed s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
RO 13362380
Adresa poștală: Strada Aeroportului, Nr. 2, Sector: 1
Cod poștal: 013594
E-mail: ramona.constantin@sanprodmed.ro 📧
Telefon: +40 0212424477 📞
Fax: +40 0212430588 📠
URL: https://www.sanprodmed.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 685 440 💰
Cea mai mică ofertă: 685 440 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 685 440 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 685 440 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 685 440 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172420/LOT-0001/CIF: 39484429
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 396 720 💰
Cea mai mică ofertă: 396 720 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 396 720 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 396 720 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 396 720 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172420/LOT-0004/CIF: RO 3210015
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
Numele și adresa contractantului
Nume: Sante International
Numărul național de înregistrare:
RO 3210015
Adresa poștală: Strada Mihai Bravu, Nr. 7, Sector: 2
Cod poștal: 021303
E-mail: contact@sante.ro 📧
Telefon: +40 212525543 📞
Fax: +40 212523177 📠
URL: https://www.sante.ro 🌏
6️⃣
Informații privind neremunerarea
Nu s-a primit nicio ofertă sau cerere de participare sau toate au fost respinse
Motivul pentru care nu a fost ales un câștigător: Nu a fost primit(ă) nicio ofertă, nicio cerere de participare și niciun proiect
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 0
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 0
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 0
Sursa: OJS 2026/S 149-541248 (2026-08-04)
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Produse farmaceutice (>20)
- Diverse medicamente (>20)