ECHIPAMENTE MEDICALE -PROIECT CLARA
Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara
Se vor achizitoona ECHIPAMENTE MEDICALE conform descrierilor minime si obligatorii din caietului de sarcini . Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a-12 –a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 19 zile. Achiziția se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene X da ○ nu Identificarea proiectului: Proiect „Controlul cancerului de coL uterin prin Acces echitabil la seRvicii de cAlitate: consolidarea capacității programului național de screening – CLARA” Cod MySMIS 2021:353063
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-08-19. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-07-08.
Cine? Ce?- • Aparate de celioscopie › Colposcop
- • Aparate de detectare şi de analiză › Analizoare
- • Aparate de detectare şi de analiză › Pipete de laborator şi accesorii
- • Mese medicale › Mese de operaţie
- • Tehnici operatorii › Instalaţie de electrochirurgie
- • Tehnici operatorii › Instrumente chirurgicale
- • Tehnici operatorii › Lămpi chirurgicale
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Vest › Timiş
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-07-08 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipamente medicale -proiect clara
Număr de referință:
4483447_2026_PAAPD1630950
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Echipamente medicale 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2101613.27 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 8
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 8
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: -ANALIZOR AUTOMAT STANDALONE si SISTEM AUTOMAT PREGĂTIRE PROBE
Valoarea estimată fără TVA: 1404177.95 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Produse/servicii suplimentare: Pipete de laborator şi accesorii 📦
Locul principal sau locul de desfășurare: TIMISOARA
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Timiş 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Putere maximă mai mică de 1700 VA-ANALIZOR AUTOMAT STANDALONE
Criteriul de calitate (pondere): 15
Criteriul de calitate (denumire): Extra Garanție-ANALIZOR AUTOMAT STANDALONE
Procesor automat care prelucrează mai mult de 15 probe de citologie-SISTEM AUTOMAT PREGĂTIRE PROBE
Extra Garanție-ISTEM AUTOMAT PREGĂTIRE PROBE
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: -masa ginecologie
Valoarea estimată fără TVA: 43498.5 RON 💰
Descrierea achiziției publice: CONFORM CAIET DE SARCINI
Produse/servicii: Mese medicale 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Capacitate de ridicare mai mare de 245 kg
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Greutatea mai mică de 150 kg
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): Extra Garanție
Criteriul de calitate (pondere): 30
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: -trusă chirurgicală
Valoarea estimată fără TVA: 21531.7 RON 💰
Descrierea achiziției publice: ONFORM CAIET DE SARCINI
Produse/servicii: Instrumente chirurgicale 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Lungime de lucru Grasper bipolar Maryland mai mare de 340 mm
Lungime de lucru Disector Maryland mai mare de 330 mm
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: -scaun medic
Valoarea estimată fără TVA: 6860.16 RON 💰
Produse/servicii: Mobilier medical 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Sarcina suportată mai mare de 150 kg
Greutatea mai mică de 15 kg
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: -masa operatie ginecologie mobila
Valoarea estimată fără TVA: 177 856 RON 💰
Produse/servicii: Mese de operaţie 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Sarcină maximă suportată – statică - mai mare de 400 Kg
Sarcină maximă suportată – dinamică - mai mare de 250 Kg
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: -lampa chirurgicala mobila
Valoarea estimată fără TVA: 78256.64 RON 💰
Produse/servicii: Lămpi chirurgicale 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Durata de viață Lampa chirurgicală mai mare de 60.000 ore
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: -electrocauter
Valoarea estimată fără TVA: 288126.72 RON 💰
Produse/servicii: Instalaţie de electrochirurgie 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Putere de tăiere de vârf minim 380 W
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: -colposcop cu camera si monitor inclus
Valoarea estimată fără TVA: 81305.6 RON 💰
Produse/servicii: Colposcop 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Durata de viață LED-uri mai mare de 50.000 ore
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-08-19 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-08-19 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): MEMBRII COMISIE DE EVALUARE
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-08-19 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: MEMBRII COMISIE DE EVALUARE
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 11
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara
Numărul național de înregistrare:
4483447
Adresa poștală: Strada: Hector, nr. 2A
Cod poștal: 300054
Orașul poștal: Timisoara
Regiune: Timiş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Beatrice Jian
E-mail: achizitii@smtm.ro 📧
Telefon: +40 256-221224 📞
Fax: +40 256221224 📠
URL: https://www.spitalul-municipal-timisoara.ro/ 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100209706 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: Acestea sunt cele prevazute in art 8 din Legea 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 131-476285 (2026-07-08)
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Echipamente medicale (>20)
- Anestezie şi reanimare (4)
- Aparate de radioterapie, de mecanoterapie, de electroterapie şi de fizioterapie (13)
- Asistenţă funcţională (20)
- Consumabile medicale (>20)
- Diverse aparate şi produse medicale (>20)
- Echipament de imagistică de uz medical, dentar şi veterinar (>20)
- Instrumente şi dispozitive dentare şi de subspecialitate (3)
- Sisteme de înregistrare şi dispozitive de explorare (16)
- Tehnici operatorii (17)