Furnizare reactivi de laborator
UM 0929 Bucuresti
În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de reactivi de laborator, împărţiți în 2 loturi, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini, în baza unor acorduri-cadru încheiate cu operatorii economici clasați pe primul loc, pentru fiecare lot în parte. Modalitatea de încheiere a Contractelor subsecvente se va face conform clauzelor 3.1.3. – 3.1.4. din Acordul-cadru. Valoarea estimată a celui mai mare Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru se regăsește la pct. II.2.6 din Fișa de date a achiziției. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexei 2 la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului Acord-cadru: conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția Beneficiarului-plătitor, nu un angajament ferm din partea acestuia cu privire la atribuirea Contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente / circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Termen limităDeadline 2026-10-08
Cine? Ce? Unde?| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-31 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Furnizare reactivi de laborator
Număr de referință:
113/13624359/2026
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Reactivi de laborator 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1 066 600 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 2
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Reactivi microbiologie pentru analizorul Vitek 2 Compact
Valoarea estimată fără TVA: 821 800 RON 💰
Locul principal sau locul de desfășurare: București
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Reactivi microbiologie pentru sistemul sistemul IDEXX Quanti-Tray
Valoarea estimată fără TVA: 244 800 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-08 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-08 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-10-08 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Se va utiliza plata electronică ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: Bugetul de stat
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: UM 0929 Bucuresti
Numărul național de înregistrare:
13624359
Adresa poștală: Strada: Franceză, nr. 48-50
Cod poștal: 030105
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Firuța-Mihaela Cîmpeanu
E-mail: cimpeanu.firuta@dcti.ro 📧
Telefon: 0377725476 📞
URL: http://www.e-licitatie.ro 🌏
Lider de grup ✅
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Ordine și siguranță publică
Informații privind achizițiile publice comune
Contractul presupune achiziții comune ✅
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211551 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: UM 0929 Bucuresti
Numărul național de înregistrare:
13624359_3
Adresa poștală: str. Franceză nr. 48-50, sector 3
Cod poștal: 030105
E-mail: cimpeanu.firuta@dcti.ro 📧
Telefon: (037772)5476 📞
URL: http://www.e-licitatie.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 168-601069 (2026-08-31)
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Produse farmaceutice (>20)
- Diverse medicamente (>20)