licitatie deschisa consumabile medicale
Institutul National de Recuperare, Medicina Fizica si Balneoclimatologie
furnizare consumabile medicale conform caiet de sarcini
Termen limităDeadline 2026-09-21
Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-21 | Anunţ de participare |
Anunţ de participare (2026-08-21)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: licitatie deschisa consumabile medicale
Număr de referință:
Scurtă descriere: furnizare consumabile medicale conform caiet de sarcini
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Consumabile medicale 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2 801 856 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 3
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 3
1️⃣
Identificator intern:
Titlu: Lot 1
Valoarea estimată fără TVA: 979 290 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 70
Criteriul de calitate (denumire): Timp de livrare
Criteriul de calitate (pondere): 30
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
2️⃣
Identificator intern:
Titlu: Lot 2
Valoarea estimată fără TVA: 1 243 116 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
3️⃣
Identificator intern:
Titlu: Lot 3
Valoarea estimată fără TVA: 579 450 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): comisia de evaluare oferte
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 5
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-21 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: comisia de evaluare oferte
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Cifra de afaceri medie anuală
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Cifra de afaceri specifică anuală
Referințe despre livrări specificate
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Calificări educaționale și profesionale relevante
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Certificate emise de organisme independente despre standarde de asigurare a calității
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
Descrierea motivelor de excludere:
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Institutul national de recuperare, medicina fizica si balneoclimatologie
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: Strada Sfantul Dumitru nr. 2
Cod poștal: 030079
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Talida Serban
E-mail: talida.serban@inrmfb.ro 📧
Telefon: +40 213124230 📞
Fax: +40 213124230 📠
URL: https://www.inrmfb.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211281 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 162-584174 (2026-08-21)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: licitatie deschisa consumabile medicale
Număr de referință:
9724
Scurtă descriere: furnizare consumabile medicale conform caiet de sarcini
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Consumabile medicale 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2 801 856 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 3
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 3
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Lot 1
Valoarea estimată fără TVA: 979 290 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Denumire produs U.M.
ac seringa 18G x 1.2x 40 mm set x 100 buc
ac seringa 22G x 0.7x 50 mm set x 100 buc
ac seringa 25G 3/4 0.5 x 19 mm set x 100 buc
ac vacutainer G21 cu sistem de protectie buc
alcool sanitar sticla a 500 ml
branule albastre 22G buc
branule galbene 24G buc
branule roz 20G buc
burete hemostatic 80/50/10mm buc
camp chirurgical multifunctional, transfer si repozitionare pacient 200 kg, cu miez superabsorbant, 210 x 80 cm, 8 manere buc
camp chirurgical multifuncțional XXL – transfer si repozitionare pacient, 350 kg, cu miez superabsorbant, 210 x 107 cm, 16 manere buc
cateter urinar lubrefiat nelaton , hidrogel, ch 12, diametru 3.3mm, lungime 40 cm (barbati) buc
cateter urinar lubrefiat nelaton , hidrogel, ch 14 , diametru 4.7mm, lungime 40 cm (barbati) buc
cateter urinar lubrefiat nelaton , hidrogel, ch 16, diametru 5.3 mm, lungime 40 cm (barbati) buc
comprese reutilizabile cu gel cald / rece lungime minima 20cm buc
comprese sterile IMPATURITE 10/8 cm buc
dispozitiv aspiratie/transfer solutii perfuzabile cutie x 50 buc
fesi tifon 10x10 buc
fesi tifon 10x15 buc
fesi tifon 10x20 buc
flacon brun cu dop 100 ml buc
fluturas recoltare cu adaptor 21G verzi buc
fluturas recoltare cu adaptor 23G albastri buc
glucometru (dispozitiv intepare, 10 lansete, 10 teste, baterie inclusa cr 2032, dimensiune 14.5 x 51.5 x 22mm) set
hidrogel amorf pentru tratarea şi debridarea autolitică în cazul rănilor necrotice, încrustate şi cronice, sărace în exudat, pentru toate tipurile de plăgi infectate, profunde, cavitare si fistule buc
holder buc
kit inlocuire trusa medicala de prim ajutor cutie
lame bisturiu nr. 22 buc
leucoplast matase 2.5/5 rola 2.5 cmx 5 ml matase
leucoplast matase 5/5 rola 5 cmx 5 ml matase
leucoplast panza 2.5/5 rola 2.5 cm x 5ml bumbac
leucoplast panza 5/5 rola 5 cm x 5 ml bumbac
microperfuzoare (ace recoltare tip fluturas g21-verzi) buc
microperfuzoare (ace recoltare tip fluturas g23-albastri) buc
pansament absorbant autoadeziv cu hidrocoloid 10cm/10cm buc
pansament absorbant autoadeziv cu hidrocoloid, strat superior semipermeabil, impermeabil pentru microorganisme si apa 10/10cm buc
pansament absorbant din spuma poliuretanica hidrocelulara sacral buc
pansamente absorbante din spuma poliuretanica hidrocelulara traheostomie buc
pansament antibacterian cu aoxid de cupru 10/12 cm 3 straturi fara margini adezive buc
pansament adeziv transparent cu gluconat de clorhexidina (CHG) 8.5 x 11.5 cm buc
pansament cu unguent simplu 10cm/10cm buc
pansament hidroactiv din fibre de alginat de calciu 10/10cm buc
pansament tip plasă, impregnat cu grăsimi neutre (trigliceride) stratificat cu ioni de argint ag10/10 cm buc
plasture elastic autoadeziv din material nețesut cu tampon absorbant, rola 10cm/10m buc
plasture elastic autoadeziv din material nețesut cu tampon absorbant, rola 15cm/10m buc
Plasturi oculari sterili adulti 10 buc/ cutie cutie x 10 buc
plasturi rotunzi pentru recoltari buc
plasturi sterili 6 cm x 3 cm cutie x 100 buc
plasturi sterili cu adeziv easycare 10/10cm buc
plasturi sterili cu adeziv easycare 10/15cm buc
plasturi sterili cu adeziv easycare 10/25cm buc
plasturi sterili fixare branula ambalat individual 6 cm /8 cm cutie x 50 buc
seringa 10 ml tip euromed cu ac G21x1 1/2, 0.8 x 40mm buc
seringa 2 ml tip euromed cu ac G23x1 1/2, 0.6 x 30mm buc
seringa 20 ml tip euromed cu ac G21x1 1/2, 0.8 x 40mm buc
seringa 5 ml tip euromed cu ac G22x1 1/2, 0.7 x 40mm buc
seringa insulina cu ac fix g29 1 ml/100ui 100buc/ cut cutie x 100 buc
sonda Foley cu ioni de argint CH 16 siliconata buc
sonda urinara 14 cu 3 cai buc
sonda urinara 16 cu 3 cai buc
sonda urinara 18 cu 3 cai buc
sonda urinara 20 cu 3 cai buc
test glicemie + ace recoltare (copatibile u glucometru ofertat) cutie x50 teste
test rapid determinare virus gripal A + B si Covid ambalat individual buc
trusa perfuzie ac plastic buc
trusa resuscitare balon Ruben buc
tub aerosoli buc
tub inhalator buc
vacutainer albastru buc
vacutainer galben buc
vacutainer mov buc
vacutainer negru buc
vata bumbac 200g pachet
Arată mai mult
Str. Sf. Dumitru nr. 2, sector 3, București
Bdul Ion Mihalache nr 11A, sector 1, Bucuresti
Sectia Sanatoriala RMFB Slanic Moldova, Aleea Racovita nr. 10, jud Bacau
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 70
Criteriul de calitate (denumire): Timp de livrare
Criteriul de calitate (pondere): 30
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Lot 2
Valoarea estimată fără TVA: 1 243 116 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Denumire produs U.M.
balon ventilatie pulmonara buc
barbotor de unica folosinta (vas umidificator cu apa sterila 350 ml/500ml) buc
bonete de unica folosinta set x 100 buc
botosi unica folosinta set x 100 buc
canula nazala pentru oxigen buc
coprocultoare buc
covorase antibacteriene unica folosinta set x 30 file
cutii farmaceutice cu capac 30 g buc
fasa elastica cu cleme de prindere 10cm x 4.5 ml buc
fasa elastica cu cleme de prindere 15cm x 4.5 ml buc
halat unica folosinta 40gr buc
hartie canapea 60 cm x 50 ml buc
manusi chirurgicale sterile nepudrate 7, 7.5,8 pereche
manusi chirurgicale sterile pudrate 7, 8 pereche
manusi nepudrate nesterile pereche
manusi pudrate nesterile marime M/L cutie x 100 buc
masca inhalare adulti buc
masca nebulizator cu tub 2ml, unica folosinta buc
masti chirurgicale 3 pliuri cu elastic cutie x 50 buc
masti FFP2 ambalate individual buc
masti oxigen unica folosinta buc
punga farmaceutica hartie 23/14 cm buc
punga farmaceutica hartie 7/12cm buc
punga farmaceutica hartie 9/15cm buc
punga urinara adulti, cu valva de evacuare 2litri buc
tavita renale inox buc
tavita urinara(renale) unica folosinta buc
tifon medicinal 90cm/100m bumbac 100% rola x 100 ml
urocultoare buc
Arată mai mult
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Lot 3
Valoarea estimată fără TVA: 579 450 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
banda elastica pentru fixare electrozi cu arici 100 x 8 cm buc
banda elastica pentru fixare electrozi cu arici 60 x 8 cm buc
banda elastica pentru fixare electrozi cu arici 80 x 8 cm buc
bandaj elastic autoadeziv 8cm x 20 ml biuc
bureti invelit electrozi 10 cm x 9 cm buc
crema diatermie (TECAR) bidon x 1 litru
garou recoltare buc
gel ecograf bidon x 5 litri
Gel steril ecograf plic 20 g cutie x 48 plicuri x 20 g
kit protectie calcai buc
musama protectie (fata de masa tip rola, latime 140 cm) ml
musama protectie pat; latime 100cm, grosime 1.2mm ml
saculeti cu nisip fixare electrozi 210x140 mm buc
sistem imobilizare dubla buc
ulei parafina sticla x 1 litru
Arată mai mult
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): comisia de evaluare oferte
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 5
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-21 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: comisia de evaluare oferte
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Cerinta nr.1: Certificat constatator emis de O.N.R.C - informatiile cuprinse in certificatul constatator trebuie sa fie reale/ actuale la data prezentarii si din care sa reiasa ca obiectul contractului are corespondent in codul CAEN din Certificatul Constatator- original sau copie conform cu originalul
Solicitat x Nesolicitat □ Completare DUAE in conformitate cu art 193 alin 1 din Legea 98/2016.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire.
Arată mai mult
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
1. Informatii generale - Cifra de afaceri pe ultimii 3(trei) ani-2023, 2024, 2025
Ofertantul trebuie să demonstreze că, în ultimii 3 ani financiari încheiați, respectiv anii 2023, 2024 și 2025, a realizat o cifră de afaceri medie anuală cel puțin egală cu valoarea celui mai mare contract subsecvent aferent lotului/loturilor pentru care depune oferta, după cum urmează:
• Lotul I: minimum 169.883 lei fără TVA;
• Lotul II: minimum 287.407 lei fără TVA;
• Lotul III: minimum 152.460 lei fără TVA.
Solicitat x Nesolicitat □ Completare DUAE in conformitate cu art 193 alin 1 din Legea 98/2016.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire.
Fisa de informatii generale va cuprinde in mod obligatoriu toate datele de identificare a operatorului economic (denumire operator, adresa, telefon, persoana care are drept de semnatura pe documentele achizitiei, CIF, cont de trezorerie, numar de inmatriculare, adresa de email, etc )
Arată mai mult
Referințe despre livrări specificate
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Cerinta nr.1: Declaratie privind Lista principalelor produse livrate in ultimii trei ani
Aceasta va cuprinde: valori,perioade de derulare, beneficiari.
Solicitat x Nesolicitat □
Ofertantul trebuie să demonstreze că, în ultimii 3 ani calculați până la data-limită de depunere a ofertelor, a efectuat livrări de produse similare celor care fac obiectul lotului pentru care depune oferta, în valoare cumulată de cel puțin:
• Lotul I – 169.883 lei fără TVA;
• Lotul II – 287.407 lei fără TVA;
• Lotul III – 152.460 lei fără TVA.
Experiența similară poate fi demonstrată prin unul sau mai multe contracte, cu condiția ca valoarea cumulată a livrărilor de produse similare efectuate în perioada de referință să atingă nivelul minim solicitat pentru lotul/loturile pentru care se depune oferta.
Prin produse similare se înțeleg produse din categoria consumabilelor medicale, materialelor sanitare și produselor destinate utilizării în activități medicale, corespunzătoare naturii și destinației produselor aferente lotului pentru care se depune oferta.
Pentru demonstrarea îndeplinirii cerinței se va prezenta lista principalelor livrări de produse efectuate în ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor, datelor și beneficiarilor publici sau privați, în conformitate cu art. 179 lit. b) din Legea nr. 98/2016.
Completare DUAE in conformitate cu art 193 alin 1 din Legea 98/2016.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire.
Se completeaza modelul din sectiunea Formulare de catre ofertant.
Arată mai mult
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Aviz emis de Ministerul Sănătății/ANMDMR sau echivalent, pentru activitățile de distribuție și import de dispozitive medicale, valabil la data-limită de depunere a ofertelor.
Avizul trebuie să fie valabil la data-limită de depunere a ofertelor.
Completare DUAE in conformitate cu art 193 alin 1 din Legea 98/2016.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire.
Arată mai mult
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Cerinta nr.1: Certificat de conformitate ISO 9001 sau echivalent. Ofertantul va prezenta documente, aflate in vigoare la termenul de depunere al ofertelor, emise de organisme acreditate care sa certifice implementarea unui sistem de management al calitatii. Completare DUAE in conformitate cu art 193 alin 1 din Legea 98/2016.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantii clasati pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire.
Ofertantul va depune în original/copie legalizata, sau xerocopie semnata si stampilata de reprezentantul legal cu mentiunea ,,conform cu originalul’’. În cazul în care exista asociati, toti operatorii economici implicati trebuie sa detina acest certificat sau echivalent, în functie de partea de contract pe care o vor îndeplini conform contractelor prezentate odata cu oferta. Nu se accepta certificat în curs de atestare.
Arată mai mult
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
venituri proprii si venituri de la CASMB; plata cu OP in 30 zile de la comunicarea facturii electronice/livrarea marfii
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Operatorul economic a încălcat legislația privind…
… protecția mediului.
… securitatea socială.
… dreptul muncii.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Institutul national de recuperare, medicina fizica si balneoclimatologie
Numărul național de înregistrare:
4266006
Adresa poștală: Strada Sfantul Dumitru nr. 2
Cod poștal: 030079
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Talida Serban
E-mail: talida.serban@inrmfb.ro 📧
Telefon: +40 213124230 📞
Fax: +40 213124230 📠
URL: https://www.inrmfb.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211281 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Comisia de evaluare va analiza și verifica fiecare ofertă din punct de vedere al aspectelor tehnice si financiare.
Autoritatea contractantă informează fiecare ofertant cu privire la deciziile luate în ceea ce privește rezultatul procedurii, respectiv atribuirea/încheierea acordului cadru/contractului subsecvent de achiziție publică, inclusiv cu privire la motivele care stau la baza oricărei decizii de a nu atribui contractul ori de a relua procedura, cât mai curând posibil , dar nu mai târziu de 3 zile de la emiterea deciziilor respective. DUAE va fi configurat de către autoritatea contractantă direct în SEAP la definirea documentației de atribuire. Operatorii economici care participă la procedură vor completa direct în SEAP în secțiunea dedicată a procedurii, DUAE-ul deja configurat de autoritatea contractantă. Detalii cu privire la întocmirea DUAE se vor regăsi, după autentificarea în sistem , în secțiunea „Informații DUAE” – Ghid completare DUAE.
Toate criteriile de calificare mentionate în Fişa de date sunt obligatorii.
Cerinţele de calificare se consideră a fi neîndeplinite în situaţia în care:
a. Se constată lipsa unui document solicitat în vederea certificarii îndeplinirii cerinţelor de calificare;
b. Documentele care au fost prezentate nu sunt în forma sau nu au conţinutul solicitat de către autoritatea contractantă sau nu oferă toate informaţiile cerute prin Fişa de date.
Toate înscrisurile/ documentele depuse de catre operatorii economici în vederea îndeplinirii criteriilor de calificare, vor fi semnate si stampilate pentru conformitate cu originalul de catre reprezentantul legal sau de catre un împuternicit al acestuia, în acest din urmă caz, operatorul economic având obligatia de a incarca în cadrul documentelor de calificare, aceasta împuternicire.
Arată mai mult
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare
Cf. pr. Legii 101/2016, orice pers. care consideră că a fostvătămată de o eroare sau de o neregulă printr-un act al AC, care încalcă legile privind achizițiile publice, poate depune o contestație întermen de 10 zile începând cu ziua următoare luării la cunoștință despre actul AC considerat nelegal: fie pe cale administrativ-jurisdicțională la CNSC; fie pe cale judiciară la instanța de judecată.Indiferent de procedura aleasă,
Arată mai mult
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 162-584174 (2026-08-21)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)