Materiale sanitare si consumabile medicale - 13

Spitalul Municipal Mediaş

In urma incheierii acordului-cadru autoritatea contractanta va incheia contracte subsecvente, in functie de necesitatile acesteia si fondurile disponibile. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord-cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt specificate in anexa din caietul de sarcini. Valorile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt specificate in caietul de sarcini si sectiunea Loturi, Informatii suplimentare: Cantitatile minime si maxime specificate la fiecare lot, reprezinta cantitatile acordului-cadru. Prin prezenta documentație se dorește achiziția de diverse materiale sanitare pentru tratarea bolnavilor internați în Spitalul Municipal Mediaș. Se va încheia acord-cadru pentru o perioada de 24 luni. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare in a 11 - a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări, înainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20.

Termen limită

Deadline 2026-10-05

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-08-31 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-08-31)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Materiale sanitare si consumabile medicale - 13
Număr de referință: XXX
Scurtă descriere:
In urma incheierii acordului-cadru autoritatea contractanta va incheia contracte subsecvente, in functie de necesitatile acesteia si fondurile disponibile. Cantitatile minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord-cadru, precum si cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt specificate in anexa din caietul de sarcini. Valorile estimate ale celui mai mare contract subsecvent sunt specificate in caietul de sarcini si sectiunea Loturi, Informatii suplimentare: Cantitatile minime si maxime specificate la fiecare lot, reprezinta cantitatile acordului-cadru. Prin prezenta documentație se dorește achiziția de diverse materiale sanitare pentru tratarea bolnavilor internați în Spitalul Municipal Mediaș. Se va încheia acord-cadru pentru o perioada de 24 luni. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare in a 11 - a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări, înainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20.
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Consumabile medicale 📦
Valoarea estimată fără TVA: 6 275 928 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 60
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 60

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Bobocei nesterili mici, din tifon cu fir radioopac nr. 1
Valoarea estimată fără TVA: 480 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Conform anexelor caietului de sarcini
Informații suplimentare:
În vederea verificării conformității produselor ofertate cu cerințele minime prevăzute în caietul de sarcini, autoritatea contractantă solicită operatorilor economici prezentarea unei mostre din fiecare produs ofertat pana la data depunerii ofertelor. Fiecare mostra trebuie să fie identificată prin indicarea lotului, respectiv sublotului pentru care operatorul economic depune ofertă. Ofertantul să prezinte mostra în ambalajul original de unde sa reiasă că există corelare între documentele producătorului, prezentate în propunerea tehnică, și produs/mostră.
Arată mai mult
Locul principal sau locul de desfășurare: Spitalul Municipal Medias
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Sibiu 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Canule nazale (narine) administrare oxigen
Valoarea estimată fără TVA: 21 648 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
2.1. adult 2.2. copil Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: Cearceaf impermeabil interventii
Valoarea estimată fără TVA: 104 400 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: Cearceaf impermeabil UF
Valoarea estimată fără TVA: 14 400 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

5️⃣
Identificator intern: 5
Titlu: Plasa chirurgicala preformata cu orificiu gros
Valoarea estimată fără TVA: 72 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005

6️⃣
Identificator intern: 6
Titlu: Clipuri din titan „Medium-Large” marca Ackermann
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006

7️⃣
Identificator intern: 7
Titlu: Comprese arsuri
Valoarea estimată fără TVA: 61 560 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
7.1. Comprese arsuri sterile 5 x 15 cm 7.2. Comprese arsuri sterile 10 x 10 cm 7.3. Comprese arsuri sterile 10 x 40 cm 7.4. Comprese arsuri sterile 20 x 45 cm 7.5. Comprese arsuri sterile 20 x 50 cm (pansament pentru mana cu decupaje pentru degete) 7.6. Comprese arsuri sterile 30, 50 x 40, 50 cm (masca pentru fata cu decupaje pentru ochi, nas si gura) Conform anexelor caietului de sarcini
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007

8️⃣
Identificator intern: 8
Titlu: Comprese sterile din material netesut
Valoarea estimată fără TVA: 14 880 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
8.1. 5x5 cm 100 buc/pachet 8.2. 7,5x7,5 cm 100 buc/pachet 8.3. 10x10 cm 100 buc/pachet Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0008

9️⃣
Identificator intern: 9
Titlu: Drenaj cu tub dren tip Redon si recipient vidat de 600ml
Valoarea estimată fără TVA: 12 480 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Identificator intern: 10
Titlu: Electrozi EKG de unica utilizare pentru monitorizare de lunga durata adult
Valoarea estimată fără TVA: 20 736 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Identificator intern: 11
Titlu: Fașă pentru bandaj (cu marginile cambrate)
Valoarea estimată fără TVA: 117 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
11.1. 10 cm x 10 m 11.2. 15cm x 10 m Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Identificator intern: 12
Titlu: Hartie videoprinter ecograf, high glossy
Valoarea estimată fără TVA: 9 240 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Identificator intern: 13
Titlu: Balon cateter pentru epistaxis, din silicon
Valoarea estimată fără TVA: 43 200 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Identificator intern: 14
Titlu: Masca chirurgicala cu vizor
Valoarea estimată fără TVA: 21 600 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Identificator intern: 15
Titlu: Pansament transparent autoadeziv
Valoarea estimată fără TVA: 45 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
15.1. 10x15 15.2. 20x30 Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Identificator intern: 16
Titlu: Plasturi post injectie
Valoarea estimată fără TVA: 3 600 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Identificator intern: 17
Titlu: Plasa prefabricata monofilamentara din polipropilena neabsorbabila sterila
Valoarea estimată fără TVA: 274 800 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
17.1. 6x11 17.2. 8x15 17.3. 15x15 17.4. 30x30 Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0017

1️⃣8️⃣
Identificator intern: 18
Titlu: Protectie antiescara calcai 2buc/set
Valoarea estimată fără TVA: 9 600 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0018

1️⃣9️⃣
Identificator intern: 19
Titlu: Protector (retractor) plaga
Valoarea estimată fără TVA: 31 200 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0019

2️⃣0️⃣
Identificator intern: 20
Titlu: Set drenaj suprapubian – Cistocateter
Valoarea estimată fără TVA: 12 384 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0020

2️⃣1️⃣
Identificator intern: 21
Titlu: Ac spinal cu bizou Quincke 25G
Valoarea estimată fără TVA: 20 520 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
21.1. 88 mm cu ac introducător 21.2. 120 mm cu introducător Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0021

2️⃣2️⃣
Identificator intern: 22
Titlu: Sigiliu plastic sterilizare
Valoarea estimată fără TVA: 107 448 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
22.1. cu indicator 22.2. fara indicator Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0022

2️⃣3️⃣
Identificator intern: 23
Titlu: Suport pentru punga de urina
Valoarea estimată fără TVA: 2 760 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0023

2️⃣4️⃣
Identificator intern: 24
Titlu: Sistem drenaj toracic
Valoarea estimată fără TVA: 120 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
24.1. Sistem drenaj toracic cu 1 camera din plastic 24.2. Sistem drenaj toracic cu 1 camera din sticla Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0024

2️⃣5️⃣
Identificator intern: 25
Titlu: Sonda alimentatie gavaj nou-nascuti
Valoarea estimată fără TVA: 1 800 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0025

2️⃣6️⃣
Identificator intern: 26
Titlu: Sonda urinara cu 3 cai Mercier cu balon
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0026

2️⃣7️⃣
Identificator intern: 27
Titlu: Teste helix lot control PCD
Valoarea estimată fără TVA: 5 184 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0027

2️⃣8️⃣
Identificator intern: 28
Titlu: Dispozitiv taiere/sfărâmare pastile
Valoarea estimată fără TVA: 2 400 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0028

2️⃣9️⃣
Identificator intern: 29
Titlu: Consumabile pentru laparoscop/histeroscop (aparatura din dotare)
Valoarea estimată fără TVA: 2 304 024 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
29.1. Tubulatura irigare pompa pentru laparoscop, histeroscop 29.2. Tubulatura de insuflare cu incalzire - STERILA 29.3. Filtru insuflator - de unica utilizare 29.4. Valva multifunctionala pentru trocar 6 mm 29.5. Valva multifunctionala pentru trocar 11 mm 29.6. Tubulatura de irigare LAPAROSCOPIE - STERILE 29.7. Acoperitoare cap de camera - STERILE 29.8. Sac extractie 200 ml - STERILE 29.9. Sac extractie 800 ml - STERILE 29.10. Sac extractie 1500 ml - STERILE 29.11. Electrod HOOK de disectie si coagulare 5 mm, lung. 36 cm 29.12. Teaca monopolara izolata 5 mm, lungime 36 cm 29.13. Teaca monopolara izolata 10 mm, lungime 36 cm 29.14. Teaca bipolara izolata 5 mm, lungime 36 cm 29.15. Insert foarfeca de disectie curba scurta 5 mm, lung. 36 cm 29.16. Insert foarfeca de disectie curba lunga 5 mm, lung. 36 cm 29.17. Insert pensa de prehensiune fenestrata dreapta 5 mm, lung. 36 cm 29.18. Insert pensa de prehensiune fenestrata curba 5 mm, lung. 36 cm 29.19. Portac laparoscopic curbat stanga, 5 mm, lungime 33 cm 29.20. Portac laparoscopic curbat dreapta, 5 mm, lungime 33 cm 29.21. Electrod neutral de unica utilizare 29.22. Ansa de rezectie bipolara tip bucla 26 Fr.- STERILE 29.23. Ansa de coagulare bipolara tip bila 26 Fr. - STERILE 29.24. Ansa de coagulare bipolara ascutita 26 Fr. - STERILE 29.25. Pensa de prehensiune cistoscopie 7 Fr. 29.26. Pensa de prehensiune cistoscopie 9 Fr. 29.27. Pensa ureteroscopie fragente mici 4 Fr. 29.28. Pensa ureteroscopie fragente mari 4 Fr. 29.29. Pensa ureteroscopie calculi insiruiti 4 Fr. 29.30. Garnitura etansare cistoscop 0.8 mm 29.31. Garnitura etansare cistoscop 1.2 mm 29.32. Garnitura etansare ureteroscop 29.33. Set de tuburi de insuflație cu filtru de gaz 29.34. Set de tuburi de insuflație cu filtru de gaz, încălzibile 29.35. Set de tuburi de insuflație cu filtru de gaz, pentru evacuarea fumului 29.36. Set de tuburi de insuflație cu filtru de gaz, încălzibile, pentru evacuarea fumului 29.37. Set de tuburi de insuflație cu filtru de gaz, încălzibile, pentru evacuarea fumului, pentru umidificare Conform anexelor caietului de sarcini
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0029

3️⃣0️⃣
Identificator intern: 30
Titlu: Tub silicon pentru aspirator dif. dimensiuni
Descrierea achiziției publice:
30.1. diametru interior 4 mm 30.2. diametru interior 6 mm 30.3. diametru interior 8 mm 30.4. diametru interior 10 mm Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0030

3️⃣1️⃣
Identificator intern: 31
Titlu: Ac dublu cu spike pentru transfer/lavaj si cateter venos periferic pentru injectare substanta de contrast
Valoarea estimată fără TVA: 36 480 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
31.1. Ac dublu cu spike pentru transfer/lavaj 31.2. Cateter venos periferic pentru injectare substanta de contrast 31.3. Cateter venos periferic cu port suplimentar 24G 31.4. Cateter venos periferic cu port suplimentar 26G Conform anexelor caietului de sarcini
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0031

3️⃣2️⃣
Identificator intern: 32
Titlu: Seringi și Ace
Valoarea estimată fără TVA: 882 324 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
32.1. Seringi 32.1.1. Seringă pentru insulina 100UI cu ac fix 30G 32.1.2. Seringa de 1 ml cu ac detasabil 25 G 32.1.3. Seringă 2 ml, cu 3 componente, cu ac detasat (21G, 0.8*40mm) 32.1.4. Seringă 5 ml, cu 3 componente, cu ac detasat (21G, 0.8*40mm) 32.1.5. Seringă 10 ml, cu 3 componente, cu ac detasat (21G, 0.8*40mm) 32.1.6. Seringa 20 ml, din 3 componente, cu ac detasat (21G, 0.8*40mm) 32.1.7. Seringa de 10 ml, din trei componente, luer lock 32.1.8. Seringa de 20 ml, din trei componente, luer lock 32.1.9. Seringa de 50 ml din trei componente, luer lock 32.1.10. Seringa de 100 ml de tip Guyon 32.1.11. Seringa recoltare sange arterial (heparinata) 32.2. Ace de seringa 32.2.1. 16G – lungime 40 mm; alb 32.2.2. 18G – lungime 40 mm; roz 32.2.3. 21G – lungime 40 mm; verde 32.2.4. 21G – lungime 50 mm; 32.2.5. 23G – lungime 25 mm; albastru 32.2.6. 24 G - lungime 25 mm; mov 32.2.7. 25G – lungime 25 mm; portocaliu 32.2.8. 26 G - lungime 13 mm; maro 32.2.9. 27G – lugime 13 mm; gri 32.2.10. 30G – lungime 13 mm; galben 32.2.11 Ac pentru pulberi injectabile 16 G; violet Conform anexelor caietului de sarcini
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0032

3️⃣3️⃣
Identificator intern: 33
Titlu: Seringă preumplută cu NaCI 0.9%
Valoarea estimată fără TVA: 28 080 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
33.1. 3 ml 33.2. 5 ml 33.3. 10 ml Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0033

3️⃣4️⃣
Identificator intern: 34
Titlu: Dispozitive pentru recoltare sange
Valoarea estimată fără TVA: 549 312 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
34.1. Ac recoltare 21G cu mecanism de protectie 34.2. Ac recoltare 22G cu mecanism de protectie 34.3. Ac recoltare 21G cu mecanism de protectie, camera previdata si holder integrat 34.4. Ac recoltare vacutainer 21G 34.5. Ac recoltare vacutainer 22G 34.6. Holder 34.7. Lanteta recoltare din calcai pentru prematuri 34.8. Lanteta recoltare din calcai nou nascut 34.9. Lanteta recoltare din deget (ACE GLICEMIE) 34.10. Set recoltare fluturas 21G 34.11. Set recoltare fluturas 23G 34.12. Set recoltare fluturas 25G cu mecanism de protectie 34.13. Set recoltare fluturas 21G cu mecanism de protectie 34.14. Set recoltare fluturas 23G cu mecanism de protectie 34.15. Vacutainer biochimie gel separator, 3,5ml, capac galben 34.16. Vacutainer biochimie Litiu Heparina, 3ml, capac verde 34.17. Vacutainer coagulare, 2,7 ml, capac albastru 34.18. Vacutainer coagulare, 1,8 ml, capac albastru 34.19. Vacutainer hematologie K3 EDTA, 2ml, capac mov 34.20. Vacutainer de unica folosință 3 ml, fara aditiv 34.21. Microtainer biochimie DOP ROSU 34.22. Microtainer hematologie DOP MOV 34.23. Adaptor luer 34.24. Adaptor microtainer Conform anexelor caietului de sarcini
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0034

3️⃣5️⃣
Identificator intern: 35
Titlu: Ac spinal cu bizou Quincke 18G-22G
Valoarea estimată fără TVA: 57 600 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0035

3️⃣6️⃣
Identificator intern: 36
Titlu: Cateter Foley cu 3 căi, SoftSimplastic (tip Rüsch)
Valoarea estimată fără TVA: 48 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0036

3️⃣7️⃣
Identificator intern: 37
Titlu: Set dispozitiv pentru administrare subst. contrast compatibil cu injectorul CT tip OptiVantage Multi Patient Use
Valoarea estimată fără TVA: 74 400 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
37.1. Seringă 200 ml 37.2. Tubulatura pentru umplere si injectare 37.3. Tub conector pacienți Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0037

3️⃣8️⃣
Identificator intern: 38
Titlu: Hartie electrocardiograma tip rola
Valoarea estimată fără TVA: 2 244 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
38.1. 50mmx30m 38.2. 55mmx30m 38.3. 58mmx30m 38.4. 80mmx30m 38.5. 80mmx25m 38.6. 110mmx30m 38.7. 210mmx30m Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0038

3️⃣9️⃣
Identificator intern: 39
Titlu: Hartie electrocardiograma tip pliata in Z
Valoarea estimată fără TVA: 20 160 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
39.1. 210x140 mm 39.2. 210x295mm 39.3. 90x70mm 39.4. 50x30mm Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0039

4️⃣0️⃣
Identificator intern: 40
Titlu: Pompa elastomerica
Valoarea estimată fără TVA: 132 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0040

4️⃣1️⃣
Identificator intern: 41
Titlu: Masca chirurgicala u.f.
Valoarea estimată fără TVA: 96 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0041

4️⃣2️⃣
Identificator intern: 42
Titlu: Sistem digital de transabilitate a dispozitivelor medicale
Valoarea estimată fără TVA: 2 592 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
42.1. Etichete dublu adezive pentru transabilitate sterilizare abur 42.2. Ribbon (bandă carbon) pentru imprimantă termică Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0042

4️⃣3️⃣
Identificator intern: 43
Titlu: Dispozitiv lavaj bronsic
Valoarea estimată fără TVA: 792 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0043

4️⃣4️⃣
Identificator intern: 44
Titlu: Dispozitiv aspirație/transfer soluții – spike, steril
Valoarea estimată fără TVA: 25 200 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0044

4️⃣5️⃣
Identificator intern: 45
Titlu: Tampon hemostatic intrauterin
Valoarea estimată fără TVA: 144 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0045

4️⃣6️⃣
Identificator intern: 46
Titlu: Casete biopsie (tip sita) pt includere in parafina
Valoarea estimată fără TVA: 6 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0046

4️⃣7️⃣
Identificator intern: 47
Titlu: Filtru bacteriologic spirometru
Valoarea estimată fără TVA: 10 080 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0047

4️⃣8️⃣
Identificator intern: 48
Titlu: Set stent ureteral diverse marimi double J cu ghid
Valoarea estimată fără TVA: 67 200 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0048

4️⃣9️⃣
Identificator intern: 49
Titlu: Lot endoscopie
Valoarea estimată fără TVA: 354 480 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
49.1. Anse polipectomie ovale la cald 49.2. Anse polipectomie ovale la rece 49.3. Aplicator clipuri hemostatice u.f 49.4. Ace injectare pentru hemostaza 49.5. Trusa ligaturi varice esofag 49.6. Anse cu cosulet de unica folosinta 49.7. Piese bucale plastic pentru gastroscopie 49.8. Capcana pentru polipi cu 4 camere 49.9. Hemoclip endoscopic 20 mm 49.10. Pensă de extracție cu 3/5 brațe 49.11. Coș endoscopic de extracție 49.12. Trusa endoscopica de gastrostomie Conform anexelor caietului de sarcini
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0049

5️⃣0️⃣
Identificator intern: 50
Titlu: Speculi auriculari adulti si copii
Valoarea estimată fără TVA: 6 240 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0050

5️⃣1️⃣
Identificator intern: 51
Titlu: Conector de prelungire a canulei de oxigen
Valoarea estimată fără TVA: 7 200 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0051

5️⃣2️⃣
Identificator intern: 52
Titlu: Electrod neutru pentru electrocauter
Valoarea estimată fără TVA: 3 840 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0052

5️⃣3️⃣
Identificator intern: 53
Titlu: Catetere arteriale, tehnică de inserție Seldinger
Valoarea estimată fără TVA: 18 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
53.1. Cateter arterial 22G, 8 cm lungime 53.2. Cateter arterial radial 20G Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0053

5️⃣4️⃣
Identificator intern: 54
Titlu: Consumabile spirometrie compatibile Vitalograph
Valoarea estimată fără TVA: 17 760 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
54.1. Filtru bacteriologic spirometru 54.2. Piesă bucală spirometru 54.3. Clipsuri (cleme) nazale de unică folosință pentru spirometrie Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0054

5️⃣5️⃣
Identificator intern: 55
Titlu: Hartie cardiotocograf
Descrierea achiziției publice:
55.1. 112x90mmx150coli 55.2. 150x90mmx160coli Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0055

5️⃣6️⃣
Identificator intern: 56
Titlu: Hartie termosensibila, rola
Valoarea estimată fără TVA: 8 160 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
56.1. Hartie termosensibila alba, tip rola 110mmx25m 56.2. Hartie termosensibila alba, tip rola 57mmx25m 56.3. Hartie termosensibila alba, tip rola 80mmx25m Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0056

5️⃣7️⃣
Identificator intern: 57
Titlu: Set pentru cistostomie suprapubiană percutanată
Valoarea estimată fără TVA: 84 000 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0057

5️⃣8️⃣
Identificator intern: 58
Titlu: Ace insulina pentru stilou injector (tip pen)
Valoarea estimată fără TVA: 4 800 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0058

5️⃣9️⃣
Identificator intern: 59
Titlu: Pantaloni pentru colonoscopie
Valoarea estimată fără TVA: 9 360 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0059

6️⃣0️⃣
Identificator intern: 60
Titlu: Role sterilizare ultra
Valoarea estimată fără TVA: 80 400 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
60.1. 285mmx70m 60.2. 220mmx70m 60.3. 320mmx70m Conform anexelor caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0060

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-05 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-05 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori
Numărul maxim de participanți: 2
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-10-05 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Se va utiliza plata electronică

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Identificarea asociatilor, situatia juridica a societatii, asociati, adminsitratori cu privire la existenta unei situatii de insolventa, faliment sau situatii litigioase. Posibilitatea indeplinirii obiectului de activitate precizat in Contractul de furnizare-model, conform codificarii CAEN. Prezentarea certificatului constatator emis de ONRC-alte documente edificatoare, dupa caz. Documentele trebuie sa fie valabile la momentul prezentarii.
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
protecția mediului.
securitatea socială.
dreptul muncii.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul municipal medias
Numărul național de înregistrare: 4751469
Adresa poștală: Strada: Cloşca, nr. 2
Cod poștal: 551030
Orașul poștal: Medias
Regiune: Sibiu 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Adelina Laura Duma
E-mail: achizitii@spitalulmedias.ro 📧
Telefon: +40 269842550 📞
Fax: +40 372699197 📠
URL: https://www.spitalulmedias.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211540 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
In cazul în care doua sau mai multe oferte clasate pe primul si al doilea loc au acelasi pret, atunci, în vederea incheierii acordului cadru, la solicitarea scrisa a comisiei de evaluare, transmisa in SEAP , sectiunea „intrebari/lot”, se va raspunde cu o noua oferta sau, dupa caz, confirmarea ca se mentine pretul initial. Dupa o noua evaluare si aplicarea criteriului de atribuire, va fi declarat castigator ofertantul care a avut pretul cel mai scazut sau, in cazul unei noi egalitatii, se cere reofertarea cu 2 zecimale, pana la stabilirea unui castigator.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104641 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Biroul juridic
Numărul național de înregistrare: 4751469_3
Adresa poștală: str. Closca nr.2
Cod poștal: 551030
Orașul poștal: Medias
Regiune: Sibiu 🏙️
E-mail: juridic@spitalulmedias.ro 📧
Telefon: +40372699111 📞
Fax: +40 372699197 📠
URL: https://www.spitalulmedias.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Termenele de exercitare a caii de atac sunt cele prevazute la art. 8 din Legea 101/2016, cu modificarile si completarile ulterioare.
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 168-601557 (2026-08-31)