REACTIVI MONOCLONALI PENTRU DETERMINAREA ANTIGENELOR ERITROCITARE ÎN SISTEMUL OAB ŞI Rh D

Institutul national de hematologie transfuzionala Prof.Dr.C.T.Nicolau

Furnizorul va livra ”Reactivi monoclonali pentru determinarea antigenelor eritrocitare în sistemul OAB și Rh D , la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de fiecare centru judetean de transfuzie sanguina si CTS-MB ,pentru lot 4 la INTS, avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).

Termen limită

Deadline 2026-10-08

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-09-01 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-09-01)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: REACTIVI MONOCLONALI PENTRU DETERMINAREA ANTIGENELOR ERITROCITARE ÎN SISTEMUL OAB ŞI Rh D
Număr de referință: 4602092 /5/ 2026
Scurtă descriere:
Furnizorul va livra ”Reactivi monoclonali pentru determinarea antigenelor eritrocitare în sistemul OAB și Rh D , la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de fiecare centru judetean de transfuzie sanguina si CTS-MB ,pentru lot 4 la INTS, avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Reactivi pentru determinarea grupelor sanguine 📦
Valoarea estimată fără TVA: 7157515.24 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 4
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 4

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Reactivi monoclonali pentru determinarea grupelor OAB - Seruri OAB - Clona X
Valoarea estimată fără TVA: 2 815 065 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Furnizorul va livra produsele la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de centrul teritorial de transfuzie sanguina si INTS , avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Lot 1=Cantitata minima si maxima a acordului cadru cu durata de 36 luni este precizatain caietul de sarcini Cantitatea celui mai mic contract subsecvent si celului mai mare contract subsecvent este precizata in caietul de sarcini Valoarea cel mai mic contract subsecvent =1833.24 lei fara tva Valoarea celului mai mare contract subsecvent = 78195.00 lei fara tva
Arată mai mult
Locul principal sau locul de desfășurare: sediile Centrelor de Transfuzie precizate in caietul de sarcini si INTS
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Reactivi monoclonali pentru determinarea grupelor OAB - Seruri OAB - ClonaY
Valoarea estimată fără TVA: 1563674.4 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Furnizorul va livra produsele la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de centrul teritorial de transfuzie sanguina si INTS, avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Lot 1=Cantitata minima si maxima a acordului cadru cu durata de 36 luni este precizatain caietul de sarcini Cantitatea celui mai mic contract subsecvent si celului mai mare contract subsecvent este precizata in caietul de sarcini Valoarea cel mai mic contract subsecvent =1057.80lei fara tva Valoarea celului mai mare contract subsecvent = 43435.40lei fara tva
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: Reactivi monoclonali pentru determinarea antigenului Rh(D) - Ser anti-D (IgM)
Valoarea estimată fără TVA: 1479902.4 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Furnizorul va livra produsele la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de centrul teritorial de transfuzie sanguina si INTS, avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Lot 1=Cantitata minima si maxima a acordului cadru cu durata de 36 luni este precizatain caietul de sarcini Cantitatea celui mai mic contract subsecvent si celului mai mare contract subsecvent este precizata in caietul de sarcini Valoarea cel mai mic contract subsecvent =1009.68 lei fara tva Valoarea celului mai mare contract subsecvent = 41108.40 lei fara tva
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: Reactivi monoclonali pentru determinarea antigenului Rh(D) - Ser anti-D (IgM+IgG)
Valoarea estimată fără TVA: 1298873.44 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Furnizorul va livra produsele la termenul din contractul subsecvent, in cantitatile solicitate de centrul teritorial de transfuzie sanguina si INTS, avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Lot 1=Cantitata minima si maxima a acordului cadru cu durata de 36 luni este precizatain caietul de sarcini Cantitatea celui mai mic contract subsecvent si celului mai mare contract subsecvent este precizata in caietul de sarcini Valoarea cel mai mic contract subsecvent =833.34 lei fara tva Valoarea celului mai mare contract subsecvent = 36079.10 lei fara tva
Arată mai mult
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-08 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-08 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): membrii comisiei de evaloare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori
Numărul maxim de participanți: 3
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-10-08 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: membrii comisiei de evaloare
Facturare electronică: Obligatorie

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Cerinta nr. 1 - Operatorul/ii economic/i (lider, asociat, subcontractant - daca este cazul) care depune/n ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea de exercitare a activității profesionale ce face obiectul contractului de achiziție publică/ sectorială. Cerința se aplică inclusiv pentru documentația care trebuie prezentată de subcontractanți care completează informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. Modalitatea de îndeplinire Se va completa DUAE de către operatorii economici (lider, asociat, subcontractant-daca este cazul) participanți la procedura de atribuire a contractului de achiziție publică/inceheiere a acordului cadru cu informațiile solicitate de către autoritatea contractantă – informații referitoare la îndeplinirea cerințelor privind capacitatea de exercitare a activității profesionale. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de catre ofertanții clasati pe primele 3 locuri în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților principale/secundare din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Proporția subcontractării
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
In cazul subcontractarii, ofertantul trebuie să declare în cadrul ofertei partea/părţile din contract pe care urmează să le subcontracteze şi datele de identificare ale subcontractanţilor propuşi. Subcontractanţii propuşi trebuie să respecte aceleaşi obligaţii ca şi ofertanţii, în domeniul mediului, social şi al relaţiilor de muncă, stabilite prin legislaţia adoptată la nivelul Uniunii Europene, legislaţia naţională, prin acorduri colective sau prin tratatele şi acordurile internaţionale în aceste domenii, prevăzute în documentaţia de atribuire. Modalitatea de indeplinire: La termenul limita de depunere a ofertelor se depune DUAE completat de catre ofertant + DUAE completat de subcontractant
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru profesional relevant
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici (lider, asociat, subcontractant-daca este cazul ), importatori/distribuitori, vor prezenta aviz de funcționare (însoțit de anexe) emis în temeiul Ordinului Ministerului Sănătății nr. 566/2020 de Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDM) din Romania, Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul clasat pe locurile I, II si III in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor va prezenta, doar la solicitarea autoritatii contractante, Avizul de functionare eliberat de Agentia Nationala a Medicamentului si Dispozitivelor Medicale. Informatiile din avizul de functionare trebuie sa fie reale/valide la data prezentarii acestuia, din care să reiasă că producătorul/producătorii dispozitivelor medicale pe care le include în propunerea tehnică sunt înregistrați în aviz -dupa caz, Documentele emise in alta limba decat limba romana vor fi prezentate in limba in care au fost emise, insotite de o traducere autorizata a acestora in limba romana. În cazul subcontractarii, daca din informaţiile şi documentele prezentate nu rezultă că subcontractantul propus are capacitatea tehnică şi profesională necesară pentru partea/părţile din contract pe care acesta urmează să o/le îndeplinească efectiv, autoritatea contractantă va respinge subcontractantul propus şi va solicita ofertantului o singură dată înlocuirea acestuia şi prezentarea unui alt subcontractant care să aibă capacitatea tehnică şi profesională necesară pentru partea/părţile din contract pe care acesta urmează să o/le îndeplinească efectiv.
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
securitatea socială.
dreptul muncii.
protecția mediului.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: INSTITUTUL NATIONAL DE HEMATOLOGIE TRANSFUZIONALA Prof.Dr.C.T.Nicolau
Numărul național de înregistrare: 4602092
Adresa poștală: Strada: Caracaş Constantin, medic, nr. 2
Cod poștal: 011155
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ionut-Mihaita Ciobanu
E-mail: achizitii@donare-sange.ro 📧
Telefon: +40 314053670 📞
Fax: +40 213191779 📠
URL: https://www.donare-sange.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211578 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
Operatorul economic (lider, asociat, tert sustinator, subcontractant-daca este cazul) va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE din documentatia de atribuire si va ATASA DECLARATIA IN SEAP ODATA CU DUAE. Se vor depune, odată cu DUAE, următoarele documente: declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 59 si 60 din Legea nr. 98 / 2016, angajamentul ferm al terțului susținător, acordul de subcontractare și/sau acordul de asociere, după caz. NOTĂ Referitor la situația personală a ofertantului, pentru persoanele fizice/juridice străine: Pentru demonstrarea îndeplinirii cerințelor privind situația personală este permisă prezentarea oricărui document considerat edificator, din acest punct de vedere, în țara de origine a ofertantului sau în țara în care acesta este stabilit, cum ar fi certificate, caziere judiciare sau alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara respectivă. În cazul în care există incertitudini în ceea ce privește situația personală a respectivilor ofertanți, autoritatea contractantă are dreptul de a solicita în mod direct informații de la autoritățile competente care emit documente de natura celor prevăzute mai sus. În cazul în care în țara de origine sau în țara în care este stabilit ofertantul nu se emit documente de natura celor prevăzute mai sus, sau respectivele documente nu vizează toate situațiile prevăzute, autoritatea contractantă va accepta o declarație pe propria răspundere sau, dacă în țara respectivă nu există prevederi legale referitoare la declarația pe propria răspundere, o declarație autentică dată în fața unui notar, a unei autorități administrative sau judiciare sau a unei asociații profesionale care are competențe în acest sens. În cazul ofertanților (persoane fizice sau juridice) de altă naționalitate decât cea română, documentele vor fi transmise în limba de origine, însoțite de o traducere autorizată a acestora în limba română. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, doar la solicitarea autorității contractante, de către ofertantul (inclusiv pentru asociat/terţ susţinător, daca este cazul) clasat pe locul 1,2 si 3, după aplicarea criteriului de atribuire. Se vor prezenta documente-suport actualizate dacă este cazul, si pentru terții susținători/ subcontractorii ofertantului clasati pe primele 3 locuri după aplicarea criteriului de atribuire Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. Garantie de buna executie (GB) : GB este datorată numai pentru contractele subsecvente a căror valoare este mai mare decât prragul de la art. 7 alin. 1 din Legea nr. 98/2016.. Potrivit prevederilor art. 154 alin. (4) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările şi se constituie prin: a) virament și completările ulterioare, garanţia de bună execuţie trebuie să fie irevocabilă, necondiţionată bancar; b) instrumente de garantare emise în condiţiile legii astfel: (i) scrisori de garanţie emise de instituţii de credit bancare din România sau din alt stat; (ii) scrisori de garanţie emise de instituţii financiare nebancare din România sau din alt stat pentru achiziţiile de lucrări a căror valoare estimată este mai mică sau egală cu 40.000.000 lei fără TVA şi respectiv pentru achiziţiile de produse sau servicii a căror valoare estimată este mai mică sau egală cu 7.000.000 lei fără TVA; (iii) asigurări de garanţii emise: - fie de societăţi de asigurare care deţin autorizaţii de funcţionare emise în România sau într-un alt stat membru al Uniunii Europene şi/sau care sunt înscrise în registrele publicate pe site-ul Autorităţii de Supraveghere Financiară, după caz; - fie de societăţi de asigurare din state terţe prin sucursale autorizate în România de către Autoritatea de Supraveghere Financiară; c) depunerea la casierie a unor sume în numerar dacă valoarea este mai mică de 5.000 lei; d) reţineri succesive din sumele datorate pentru facturi parţiale, în cazul garanţiei de bună execuţie; e) combinarea a două sau mai multe dintre modalităţile de constituire prevăzute la lit. a) - c), în cazul garanţiei de bună execuţie. Restituirea GB se face în termen 14 zile de la data întocmirii procesului-verbal de recepţie a produselor care fac obiectul contractului sau de la plata facturii finale, dacă nu a ridicat până la acea dată pretenţii asupra ei. Documentatia de atribuire este afisata in SICAP, www.e-licitatie.ro. Toate raspunsurile la clarificari cerute de catre operatorii economici sau formulate de catre autoritatea contractanta vor fi postate pe site-ul www.e-licitatie.ro. Avand in vedere ca autoritatea contractanta va semna acordul cadru doar cu operatorii ecomomici situati pe locul I,II, III,dupa caz, modul de departajare a ofertelor cu punctaj egal raportat la criteriul de atribuire precizat la sectiunea ll.2.5-- pretul cel mai scazut ,se va face astfel: 1.In cazul in care comisia constata ca au fost depuse/introduse in SEAP mai mult de doua oferte admisibile cu preturi egale la ofertantii clasati pe locul I, autoritatea contractanta va transmite prin SEAP, o solicitare de clarificare referitoare la depunerea unor noi propuneri financiare imbunatatite (cu 2 zecimale), iar operatorii economici vor transmite raspunsul lor folosind facilitatile oferite de SEAP, caz in care contractul va fi atribuit primilor 3 ofertanti care au pretul cel mai scazut. 2.In cazul in care comisia constata ca au fost depuse maimult de 2 oferte admisibile cu preturi egale de catre ofertantii clasati pe locul II, modul de departajare a acestora se va face prin solicitarea, in SEAP, a unei noi propuneri financiare imbunatatite (cu 2 zecimale), iar operatorii economici vor transmite raspunsul lorfolosind facilitatile oferite de SEAP, astfel incat ofertantul clasat pe locul I sa nu fie afectat, respectiv noua propunere financiara sa nu fie egala sau mai mica decat oferta clasata pe locul I. 3.In cazul in care comisia constata ca au fost depuse mai mult de 2 oferte admisibile cu preturi egale de catre ofertantii clasati pe locul III, modul de departajare a acestora se va face prin solicitarea in SEAP, a unei noi propuneri financiare imbunatatite (cu 2 zecimale), iar operatorii economici vor transmite raspunsul lor folosind facilitatile oferite de SEAP, astfel incat ofertantii clasati pe locul II sa nu fie afectati, respectiv noua propunere financiara sa nu fie egala sau mai mica decat oferta clasata pe locul II. Autoritatea contractanta va incheia contracte subsecvente cu operatorul economic clasat pe locul I pana cand acesta isi declara incapacitatea de a mai furniza produsele sau se reziliaza acordul cadru cu acesta. In aceasta situatie autoritatea contractanta va incheia contracte subsecvente cu operatorul economic clasta pe locul II sau III daca cel clasat pe locul II refuza semnarea contractului subsecvent. Atentie! La transmiterea documentelor si ofertei in SEAP, nu se vor incarca elemente ale DUAE / propunerii tehnice / garantiei de participare(dupa caz)ca fisiere in cadrul sectiunii propunerii financiare deoarece acestea nu vor putea fi evaluate. Potentiali Ofertanti, rezidenti în tările Comunitătii Europene si tările Spatiului Economic European (EEA), pot consulta site-ul web al Comisiei Europene - DG Crestere economică disponibile la următoarea adresă: https://ec.europa.eu/tools/ecertis/search pentru a identifica si compara documentele echivalente (dacă sunt disponibile) solicitate de către Autoritatea Contractantă în Fisa de Date a Achizitiei.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Termenele de exercitare a caii de atac sunt cele prevazute la art. 8 din Legea 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 169-603053 (2026-09-01)