Acord-cadru pentru întreținere curentă - lucrări de întreținere curentă pentru siguranța rutieră pe rețeaua de drumuri aflată în administrarea D.R.D.P. Timișoara
Compania Națională de Administrare A Infrastructurii Rutiere S.A.
„Acord-cadru pentru întreținere curentă - lucrări de întreținere curentă pentru siguranța rutieră pe rețeaua de drumuri aflată în administrarea D.R.D.P. Timișoara” Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este în a 20-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-07-28. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-06-17.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
- • OPTGROUP
- • Bariere de siguranţă › Parapete
- • Carcase pentru contoare şi bandă › Bandă reflectorizantă
- • Lucrări de construcţii de autostrăzi şi de drumuri › Lucrări de drumuri › Lucrări de întreţinere a drumurilor
- • Panouri de semnalizare şi panouri de semnalizare luminoase › Indicatoare rutiere
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-06-17 | Anunţ de participare |
| 2026-07-22 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord-cadru pentru întreținere curentă - lucrări de întreținere curentă pentru siguranța rutieră pe rețeaua de drumuri aflată în administrarea D.R.D.P. Timișoara
Număr de referință:
Cod unic de identificare: 160544368/2025/3049/S1+2
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Lucrări de întreţinere a drumurilor 📦
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Timiş 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-07-28 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-07-28 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-07-28 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Se va utiliza plata electronică ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Compania nationala de administrare a infrastructurii rutiere s.a.
Numărul național de înregistrare:
16054368
Adresa poștală: prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Timișoara, Str. Coriolan Băran, nr. 18
Cod poștal: 300238
Orașul poștal: Timișoara
Regiune: Timiş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ioana Gillea
E-mail: ioana.gillea@drdptm.ro 📧
Telefon: +40 256246637 📞
URL: https://www.drdptm.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100196893 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Serviciu contencios din cadrul d.r.d.p. timişoara
Numărul național de înregistrare:
16054368_3
Adresa poștală: Coriolan Baran, nr. 18
Cod poștal: 300238
Orașul poștal: Timisoara
Regiune: Timiş 🏙️
E-mail: contencios@drdptm.ro 📧
Telefon: +40 256246617 📞
Fax: +40 256246632 📠
URL: https://www.drdptm.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 115-392893 (2025-06-17)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 24 409 040 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 122 080 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 21 678 500 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 23 888 580 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 122 080 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
550/187
Data încheierii contractului: 2026-07-07 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 23 888 580 💰
Cea mai mică ofertă: 122 080 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 21 678 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 24 409 040 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 122 080 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1165172/CIF: RO31039205
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Optgroup
Numărul național de înregistrare:
RO31039205
Adresa poștală: Strada RAPSODIEI, Nr. 4
Cod poștal: 407205
Orașul poștal: Chinteni
Regiune: Cluj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@optgroup.ro 📧
Telefon: +40 765078996 📞
URL: https://www.optgroup.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 21 678 500 RON 💰
Sursa: OJS 2026/S 140-509187 (2026-07-22)