Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI- 12 unitati pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”
Judetul Tulcea
Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI- 12 unitati pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea” 1. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare, în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Termen limităDeadline 2026-09-24
Cine? Ce?- • Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală › Echipamente medicale
- • Servicii de gestionare a personalului, cu excepţia serviciilor de plasare şi de asigurare de personal › Servicii de formare a personalului
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Sud-Est › Tulcea
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-20 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI- 12 unitati pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”
Număr de referință:
4321607_2026_PAAPD1634917
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Echipamente medicale 📦
Valoarea estimată fără TVA: 4 140 000 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Abordarea pentru reducerea impactului asupra mediului: Altele
Criterii privind achizițiile ecologice: Criteriile naționale privind achizițiile publice ecologice
Locul principal sau locul de desfășurare: Tulcea, jud.Tulcea
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Tulcea 🏙️
Durata: 30 zile
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Termen de garanție pentru produse (min 24 luni)
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Perioada de disponibilitate a pieselor de schimb pentru mai mult de 5 ani
Lanțul de aprovizionare
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-24 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-24 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): membrii comisiei de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 8 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-24 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: membrii comisiei de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Judetul tulcea
Numărul național de înregistrare:
4321607
Adresa poștală: Strada: Pacii, nr. 20
Cod poștal: 820033
Orașul poștal: Tulcea
Regiune: Tulcea 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Mona Munteanu
E-mail: mona.munteanu@cjtulcea.ro 📧
Telefon: +40 240502235 📞
Fax: +40 0240516538 📠
URL: https://www.cjtulcea.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211202 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Serviciul Contencios, Asistenţă Juridică și Autorizare Transport Public
Numărul național de înregistrare:
4321607_3
Adresa poștală: str. Pacii, nr. 20
Cod poștal: 820033
Orașul poștal: Tulcea
Regiune: Tulcea 🏙️
E-mail: office@cjtulcea.ro 📧
Telefon: +40 240502222 📞
URL: https://www.cjtulcea.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: conform Legii 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 161-580678 (2026-08-20)
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Echipamente medicale (>20)
- Anestezie şi reanimare (4)
- Aparate de radioterapie, de mecanoterapie, de electroterapie şi de fizioterapie (13)
- Asistenţă funcţională (20)
- Consumabile medicale (>20)
- Diverse aparate şi produse medicale (>20)
- Echipament de imagistică de uz medical, dentar şi veterinar (>20)
- Instrumente şi dispozitive dentare şi de subspecialitate (3)
- Sisteme de înregistrare şi dispozitive de explorare (16)
- Tehnici operatorii (17)